Konkurs informatyczny

28 maja 2018 12:41:26

  W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, odbył się finałowy etap VI Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów, w którym uczestniczyło 9 szkół gimnazjalnych.

 

Konkurs informatyczny

  Do eliminacji zaproszonych było 40 szkół gimnazjalnych, które mogły wytypować najlepszych reprezentantów swojej szkoły. W finałowym etapie konkursu znalazły się szkoły, które są zlokalizowane w obrębie powiatu wadowickiego między innymi z Wadowic, Andrychowa oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.

   Główną nagrodą w konkursie był 7 calowy tablet multimedialny. Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również 7 wyróżnień dla uczniów.

Głównymi sponsorami, partnerami i firmami wspierającymi konkurs były:

- Maspex Wadowice

- Helion.pl (księgarnia internetowa; wydawnictwo informatyczne)

- Wydawnictwo Szkolne PWN

- Wydawnictwo Nowa Era

- OPERON wydawnictwo pedagogiczne

   

Wyniki w finałowym etapie konkursu:

  1. Jakub Zaręba –  Zespół Szkół w Izdebniku
  2. Mateusz Oleksy – Zespół Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej
  3. Marek Michelis –  Zespół Szkół w Izdebniku

   

  Celem Konkursu informatycznego było zainteresowanie uczniów gimnazjów zakresem wiedzy informatycznej opartej o zakresy sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne i multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia gimnazjalisty na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki. Głównym celem również było zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji, komunikacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych.

   

  Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów na przestrzeni ostatnich miesięcy, gdzie odbywały się eliminacje w poszczególnych szkołach. W finałowym etapie gimnazjaliści mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się pytania odnoszące się do głównych wskaźników nowych technologii teleinformatycznych na poziomie gimnazjum.

  W przerwie konkursu odbył się pokaz multimedialny otwarty dla widowni dot. projektów informatycznych oraz rozwiązań systemowo-sprzętowych.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane