ZDZ projektami stoi…

30 maja 2018 18:43:18

  Jesteśmy na półmetku projektu  „Nowa energia edukacji”. To projekt, który kładzie nacisk doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych uczniów, nauczycieli, współpracy z pracodawcami, budowania infrastruktury zawodowej szkoły, zakupu sprzętu , pomocy dydaktycznych prawie na 3 miliony złotych.

  

ZDZ projektami stoi…

  Fryzjerzy częściowo już odbyli staże zawodowe w renomowanych salonach fryzjerskich, w naszych lokalnych,  często w Krakowie czy w Bielsku. Logistycy odbyli  staże w Przedsiębiorstwie Pszczelarskim „Łysoń”. Zdobyliśmy doświadczenie we współpracy z firmami, która będziemy podtrzymywać , bo to ważne ogniwo w edukacji młodzieży.

  Każdy uczeń w ramach projektu miedzy innymi otrzymuje wynagrodzenie w wys. 1.500 zł, darmowy dojazd, opiekę, zajęcia z przedsiębiorczości, kursy pogłębiające wiedzę i umiejętności radzenia sobie na rynku pracy, cdn…

   

Zrealizowaliśmy „Nowoczesne kompetencje organizacji edukacyjnej”, w ramach którego 64 nauczycieli brało udział  w  nauce i szkoleniu poza granicami naszego kraju, w tym roku  w różnych grupach tematycznych w Maladze, Berlinie, Sofii, i Rimini….

  Po realizacji projektu uzyskaliśmy przede wszystkim  znaczny wyrost kompetencji zawodowych i językowych nauczycieli biorących udział w projekcie jesteśmy w stanie docenić  projekty  europejskie i możliwości jakie wiążą się z ich realizacja. Kompetencje zawodowe i nauka języków to jedno, a poznanie kultury kraju goszczącego, sytemu edukacji, ludzi… to drugie.

Byliśmy Maladze….. regularne zajęcia mobilizowały do zgłębiania wiedzy i umiejętności językowych, ale spotkania nieformalne, kuchnia hiszpańska i wieczorne polsko-hiszpańskie rozmowy to wartości i doświadczenia bezcenne. Dziękujemy Firmie „Tribeka” z Malagi za organizację pobytu „ mówią nauczyciele biorący udział w projekcie-„ Mamy nadzieje na kolejny wyjazd …”

  W ciągu ostatnich kilku miesięcy w Hiszpanii i Włoszech na praktykach zawodowych było kilka grup uczniów naszych szkół, w ramach projektów mobilności dla uczniów naszych szkół, logistyków, fryzjerów, uczniów kształcących się w kierunku przemysłu mody i gastronomii.

 

„ZDOBYWAMY EUROPEJSKIE DOŚWIADCZENIE” - to pierwszy projekt opiewający na 441.959 złotych.  Odbycie stażu zagranicznego /120 godzin/, nowe umiejętności zawodowe przyrządzanie na miejscu lokalnych potraw np., wzmocnienie umiejętności językowych to bardzo ważne, ale najważniejsze, to nawiązanie nowych kontaktów zawodowych i prywatnych, które procentują przez kilka następnych lat.

  Drugim projektem, który obecnie realizujemy to projekt „EUROPA DLA NAS…”. Oprócz wcześniej wymienionych zawodów, już we wrześniu 2018r.do Hiszpanii wyjeżdżają informatycy z Wadowic i Kęt.

Na ten projekt zdobyliśmy kolejne 150.794 euro czyli około 660.000 złotych.

  Na same praktyki zagraniczne w ciągu niecałych dwóch lat wydamy około miliona złotych, do tego prawie  trzy miliony z projektu „Nowa energia edukacji” to niezły potencjał na rozwój kompetencji zawodowych naszych uczniów.

Zofia Wanat Dyrektor Zespołu Szkół ZDZ Andrychów,

- szkoły Andrychów, Wadowice, Kęty

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane