European practice makes perfect

6 czerwca 2018 10:35:58

  11 uczniów w zawodzie technik ekonomista i 4 uczniów w zawodzie technik handlowiec 28. maja rozpoczęło praktykę zawodową w Londynie w ramach projektu pt. European practice makes perfect” realizowanego  w ramach środków EFS ,Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)  w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.” Uczniowie spędzą dwa tygodnie w stolicy Wielkiej Brytanii doskonaląc swoje umiejętności zawodowe i językowe oraz poznając kulturę i historię tego kraju.

  

European practice makes perfect

  Za nami pierwszy tydzień pobytu w Londynie. Te siedem dni przyniosło ekonomistom i handlowcom wiele wrażeń związanych z podjęciem pracy w różnorodnych firmach, odkrywaniem Londynu oraz poznaniem brytyjskiej kultury.

  Grupa uczniów w zawodzie technik ekonomista odbywa staże w takich firmach, jak: Empire States, Preston Hill Estates, Primrose House Nursing Home, Mapledown School, Whitefield School, Prontaprint Harrow, Wexas Travel, Big Choice Group, Norwood Head Office, Trident, Eleada Care Services, oraz  ADC College.

  W ciągu minionego tygodnia uczniowie poznali strukturę swojego miejsca pracy,  zaznajomili się z zadaniami jakie wykonują poszczególne działy bądź pracownicy. Każdy praktykant otrzymał  zakres obowiązków od swojego zagranicznego opiekuna.

  Kamil bada rynek deweloperski, wyszukuje informacji oraz sporządza oferty dla klientów, ponadto jest zaznajamiany z narzędziami promocji, które uatrakcyjniają oferty firmy, w której pracuje. Katarzyna pracując dla ADC  sporządzała dokumentację oraz przygotowywała korespondencję służbową. Magda przygotowywała kopie dokumentacji, zaznajomiła się z dokumentami podlegającymi i niepodlegającymi księgowaniu. Mariusz posługiwał się programami komputerowymi, by przygotować sprawozdanie z przeprowadzonych ankiet oraz wykonał zestawienie zebranych informacji.

  

  Grupa handlowców pracuje w różnych sklepach sieci Sue Ryder, które znajdują się w różnych dzielnicach Londynu  oraz w sklepie  BHF Shop-Kilburn.

  Minione siedem dni pozwoliło czterem handlowcom  na poznanie ww. placówek handlowych.  Emilia, Ewelina i Patryk przygotowywali towary do sprzedaży, zabezpieczali je przed uszkodzeniem, zniszczeniem, czy kradzieżą. Już w pierwszym dniu pracy Patryk odbył swoją pierwszą rozmowę
z klientami, informując ich o aktualnej ofercie handlowej.  Ewelina poznała różne techniki sprzedaży obsługując kasę fiskalną. Dla Tomka największym wyzwaniem było samodzielne sprzedawanie towaru i informowanie o promocjach.

  W ciągu pierwszego tygodnia w Londynie wszyscy uczestnicy porozumiewali się ze swoimi współpracownikami oraz klientami w języku angielskim, przełamując barierę językową. Przebywanie w anglojęzycznym środowisku przyniosło już swoje owoce, a na ręce opiekunów Pani Moniki Wanat
i Pani Justyny Opyrchał spłynęły pierwsze pozytywne opinie oraz informacja o postępie uczniów
w zakresie komunikacji w języku angielskim.

  Pobyt w Londynie to nie tylko praktyka zawodowa. Każdą wolna chwilę uczniowie wykorzystują na poznanie Londynu, panujących tu zwyczajach, poznają historię oraz odwiedzają miejsca, które przyciągają turystów z całego świata.

  Korzystając z nietypowej, słonecznej pogody, uczestnicy stażu zobaczyli Wieżę Królowej Elżbiety ze słynnym Big Benem (choć w remoncie), Pałac Westminsterski- siedzibę parlamentu, Marble Arch, stadion narodowy Wembley, najbardziej znane place takie jak: Covent Garden, Piccadilly Circus, czy Trafalgar Square. Nie odbyło się bez spacerów przez królewskie parki : Hyde Park czy St James’ Park.

  Weekend przyniósł wiele atrakcji. Sobotni poranek to wizyta w Madame Tussauds, przejażdżka London Eye oraz niezwykłe lochy London Dungeon, w których  przedstawiane są jedne
z najważniejszych i mrocznych historii Londynu.  Słoneczne popołudnie pozwoliło na spacer wzdłuż Tamizy oraz przejście londyńskim mostem na drugi brzeg rzeki.

  Nie zabrakło oczywiście pałacu Buckingham, gdzie cała grupa uczestniczyła w uroczystej zmianie warty. Niedzielne popołudnie poświęcone było zwiedzaniu muzeum nauki oraz historii naturalnej, a także wizycie w jednej z najbardziej znanych europejskich galerii sztuki- National Gallery.
Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w nabożeństwie z oprawą chóru w opactwie Westminsterskim. To tutaj byli koronowani brytyjscy królowie, w tym również obecna monarchini-  królowa Elżbieta II.

  Dotarliśmy także na Baker Street, gdzie znajduje się mieszkanie słynnego detektywa Sherlocka Holmsa, dworzec King’s Cross z peronem 9 ¾ oraz odbyliśmy wycieczkę śladami Harrego Pottera.  Handlowcy i ekonomiści odwiedzili najpopularniejsze miejsca handlowe, takie jak prestiżowy dom handlowy Harrods, tłoczne ulice Oxford Street i Regent Street oraz klimatyczny Covent Garden.

  Pierwszy tydzień pozwolił na poznanie kultury brytyjskiej, zapoznanie się ze strukturą miasta, środkami transportu oraz codziennym życiem Brytyjczyków.

  To zaledwie kilka dni w tym tętniącym życiem mieście, a tak wiele się wydarzyło.
  Z  wielkim entuzjazmem rozpoczynamy drugi tydzień naszego pobytu w Londynie.

 

Pozdrawiamy Wszystkich!

Stażyści z 2a, 3a i 2ch

oraz opiekunowie grupy:

mgr Monika Wanat i mgr Justyna Opyrchał

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane