Nowa świetlica w Zarzycach Małych

31 lipca 2018 12:12:25

  W Zarzycach Małych otwarto zupełnie nową świetlicę wiejską wraz z zapleczem socjalnym o powierzchni użytkowej 58 m kw. Na taką właśnie inwestycję mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości czekali od lat, możemy śmiało powiedzieć, że w Zarzycach Małych zapanowała wielka radość, były też łzy wzruszenia. 

  

Nowa świetlica w Zarzycach Małych

  Uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej to bez wątpienia historyczny moment i wielkie święto dla Zarzyc Małych, które są najmniejszą miejscowością w gminie Kalwaria Zebrzydowska.

    W czasie otwarcia Świetlicy Wiejskiej sołtys Zarzyc Małych Krystyna Mirocha, podkreśliła, że powstanie takiego miejsca to spełnienie marzeń całej lokalnej społeczności. Sołtys dziękowała władzom samorządowym wybudowania od podstaw nowego obiektu, który w pełni spełnia oczekiwania mieszkańców i stanie się miejscem spotkań tętniących życiem.

  Warto przypomnieć, że przed 25 laty postawiono tutaj blaszane pomieszczenie w którym znajdowała się Świetlica Wiejska, jednak po ponad dwóch dekadach nie nadawała się do dalszego funkcjonowania.

  W roku 2013 roku na  wniosek Rady Sołeckiej w Zarzycach Małych został opracowany projekt budowlany świetlicy wiejskiej, który został sfinansowany ze środków Budżetu Gminy, natomiast w 2016 roku podjęto decyzję o budowie nowej świetlicy przeznaczając środki finansowe na ten cel.

  

  Przed rozpoczęciem prac, niezbędne było dokonanie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego wsi Zarzyce Małe. Po zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie Gminy Kalwaria Zebrzydowska we wrześniu 2017 roku rozpoczęły się prace budowlane. 

 

  Stary budynek kontenerowy został rozebrany, w jego miejsce powstała zupełnie nowa świetlica wiejska wraz z zapleczem socjalnym o powierzchni użytkowej 57 m kw., budynek został wyposażony w kuchnię i łazienkę.  Wartość robót budowlanych wraz z wyposażeniem wyniosła  417.358,03 zł. Wykonawca robót wybrany został  w drodze przetargu nieograniczonego - Zakład Remontowo-Budowlany Mieczysław Barzycki ze Stryszawy.

 

  Obiekt został poświęcony przez księdza proboszcza Bohdana Ciołczyka z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Leńczach.

 

  W uroczystym  otwarciu Świetlicy Wielkiej w Leńczach  udział wiązł Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, radny Rady Miejskiej Piotr Kumor, Sołtys Krystyna Mirocha, członkowie rady sołeckiej, radni Powiatu Wadowickiego Paweł Odrobina i Marek Cimer, zastępca Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej poprzedniej kadencji Halina Cimer, pracownicy Urzędu Miasta, wykonawca prac Mirosław Barzycki.

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane