Gminna inauguracja w Bachowicach

3 września 2018 22:11:27

  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach odbyła się Gminna Inauguracja Roku Szkolnego. Uroczystość została połączona z oddaniem do użytku budynku szkolnego po przeprowadzonym generalnym remoncie.

  

Gminna inauguracja w Bachowicach

  Zespół Szkolno-Przedszkolny im. ks. Franciszka Gołby w Bachowicach był gospodarzem Gminnej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019. Uroczystość poprzedziła Msza św. odprawiona na rozpoczęcie roku szkolnego w kościele parafialnym w Bachowicach.

  Gminną Inaugurację Roku Szkolnego w Bachowicach połączono z oddaniem do użytku budynku szkolnego po przeprowadzonym remoncie generalnym.

  Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian, Przewodniczący Rady Gminy Spytkowice Jerzy Piórowski, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach Małgorzata Balonek, przedstawicielka rodziców Martyna Galus oraz przedstawiciele uczniów.

  Dokonano również odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej, uwieczniającej rozbudowę i przeprowadzenie gruntownego remontu budynku Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Bachowicach. Uroczystego odsłonięcia dokonała Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Walkowicz.

  W uroczystej inauguracji wraz ze społecznością szkolną uczestniczyło wieli zaproszonych gości, m.in. Senator RP Andrzej Pająk, radny Małopolskiego Sejmiku Wojewódzkiego Filip Kaczyński, radni powiatowi, radni Rady Gminy Spytkowice.

   

    

  Dzięki przychylności i staraniom wójta gminy Spytkowice Mariusza Krystiana oraz Rady Gminy Spytkowice w kadencji 2014 - 2018 uczniowie Zespołu - Szkolno Przedszkolnego w roku 2018/2019 rozpoczynają naukę w kompleksowo wyremontowanej i przebudowanej placówce.

   Termomodernizacja objęła  cały budynek w środku i na zewnątrz. Remont szkoły trwał nieprzerwanie od czerwca 2017 roku do sierpnia 2018 roku. Całkowity koszt inwestycji to prawe 3 miliony złotych. Sale lekcyjne w których odbywają się zajęcia są teraz jasne i przestronne. Budynek spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Do wyremontowanych pomieszczeń zostały zakupione nowe meble, krzesełka i stoliki.

  Uczniowie klas I - III szkoły podstawowej korzystają z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które pozwalają im na wszechstronny rozwój przez zabawę. Szkoła cały czas doposażana jest w tablice interaktywne - w tej chwili ma już cztery. Planowany jest jeszcze zakup laptopów i projektorów do sal, w których nie ma takiego sprzętu

   Uczniowie starsi korzystają z klasopracowni: matematycznej, języka polskiego, historycznej, i biologiczno-chemicznej. W najbliższych planach jest utworzenie nowoczesnej pracowni do nauki języków obcych. Jest to jednak kosztowne przedsięwzięcie i musimy na nie pozyskać fundusze.

  Dalsza część uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie po okolicznościowych przemówieniach odbył się część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane