Artykuł archiwalny

Wyjątkowe wyprawki dla 3-latków

27 września 2018 11:19:32

  Wadowicka Biblioteka Publiczna rusza z nowym projektem, w ramach którego przygotowano czytelnicze wyprawki dla 3-latków. 

  Pilotażowy projekt realizowany jest w  ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego, wspólnego czytania z dzieckiem.

  

     

Wyjątkowe wyprawki dla 3-latków

  Od 1 października Wadowicka Biblioteka Publiczna będzie wydawać wyprawki czytelnicze dla trzylatków!

  Każdy trzylatek, który od 1 października przyjdzie z rodzicem do Wadowickiej Biblioteki, zapisze się i wypożyczy choć jedną książkę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą kolejną wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu nalepek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

  Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Warto pamiętać również, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci częściej osiągają sukcesy w sferze zawodowej!

  Zachęcamy do udziału w projekcie! Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego obie strony będą czerpać wielką przyjemność!

Wyprawki można odebrać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej (ul. Legionów 1) oraz  w naszych filiach w Wadowicach (ul. Sienkiewicza i os. Kopernika) , Choczni i Wysokiej.

  Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane