Tomickie Spotkania Ceramiczne

29 września 2018 13:00:40

  W Ośrodku Kultury w Tomicach zorganizowano spotkania ceramiczne dofinansowane przez Stowarzyszenie Dolina Karpia. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach dla dzieci i dla dorosłych.

  

Tomickie Spotkania Ceramiczne

 

  W czwartkowe popołudnia (20 i 27.09) w Ośrodku Kultury odbyły się dwa warsztaty ceramiczne. O godzinie 16.00 panie instruktorki z ROK Zator pracowały z dziećmi, a o 17.15 z osobami z grup defaworyzowaych.  W obu przypadkach  spotkania miały na celu lepienie z gliny miseczki.

   

  Obie grupy pracowały z zapałem i wielka dokładnością, zadając pytania prowadzącym, a przy tym zgłębiając nieco tajniki ceramiki. Bardzo ważnym aspektem był fakt integracji pracujących, atmosfera podczas formowania glinianych płatków w kształt naczynia była bardzo dobra. Ożywione dyskusje i rozmowa z prowadzącymi pozwalały wszystkim uczestniczącym w warsztatach na spontaniczne działanie i zwiększoną kreatywność.  

  Osoby biorące udział w warsztatach muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż ostateczny efekt ich pracy będzie widoczny po drugim wypaleniu miseczek, które uczestnicy zajęć w miniony czwartek szkliwili.

 

  Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”.

  Realizacja projektu przez Ośrodek Kultury w Tomicach jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu grantu „Zorganizowanie spotkań dla lokalnej społeczności stanowiących atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu” ze Stowarzyszenia Dolina Karpia.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane