Nowe symulatory jazdy w Mechaniku

11 października 2018 11:34:03

  Jazda samochodem osobowym lub ciężarowym w ruchu ulicznym i możliwość wcielenia się w rolę kierowcy - teraz to możliwe dzięki dwóm symulatorom jazdy, dostarczonym 8 października do CKZiU nr 2 w Wadowicach.

  

Nowe symulatory jazdy w Mechaniku

  W ramach projektu „Wadowickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego”, którego beneficjentem jest Starostwo Powiatowe uczniowie CKZiU nr 2 w Wadowicach uczniowie mogą kierować pojazdami, pokonywać zakręty, omijać przeszkody, przyspieszać, cofać. Ponadto konsekwencją brawury czy niewystarczającej ostrożności może być kolizja czy spowodowanie wypadku.


  Urządzenia wyposażone są w elementy, dzięki którym uczniowie mogą poczuć się tak, jakby naprawdę prowadzili samochód. W każdym symulatorze zamontowane są ekrany, na których widać tor jazdy, są lusterka, drążek zmiany biegów, pedały: hamulca, gazu i sprzęgło. Pojazd reaguje na polecenia kierowcy, przekazywane do symulatora za pomocą kierownicy, wiernie odzwierciedlając jazdę samochodem. Taka nauka/zabawa stanowi wspaniały trening dla przyszłych kierowców, gdyż symulatory mogą pracować również w trybie nauki jazdy z egzaminatorem. Ponadto umożliwiają doskonalenie umiejętności uczniów, posiadających już prawo jazdy.
 

  Centrum staje się najlepiej wyposażoną placówką w okolicy. Zarówno uczniowie jak i pracownicy nie kryją zadowolenia: „Profesjonalne urządzenia, pomogą opanować najtrudniejsze elementy jazdy samochodem. Siedząc w wygodnym fotelu można poczuć się jak w prawdziwym samochodzie, gdyż w czasie jazdy symulator wydaje takie same dźwięki, które towarzyszą nam podczas prawdziwej jazdy. Nasza szkoła wszechstronnie wykształci techników pojazdów samochodowych i kierowców mechaników, przygotowanych do pracy na najnowocześniejszych sprzętach.” – dodaje Zbigniew Zając – kierownik warsztatów szkolnych.

  Wciąż dokupywane są nowe sprzęty z projektu. Ich wielość i nowoczesność budzi wiele pozytywnych emocji u wszystkich.
„Niedawno otrzymaliśmy kilka paneli edukacyjnych dla zawodów samochodowych i mechanicznych. Nasi uczniowie podczas zajęć korzystają już z panelu układów zapłonowych pojazdów, systemu zintegrowanego typu motronic, systemu sterowania silnikiem ZS typu Common Rail oraz modułu sterującego EDC – Common Rail.

Pomoce dydaktyczne dają uczniom możliwość poznania sposobów sterowania elektrycznego silnikiem, zapłonem i innymi funkcjami w pojazdach. Stanowiska przeznaczone są do prezentowania działania elementów elektronicznych, mechanicznych i hydraulicznych, wchodzących w skład systemów sterowania i zasilania paliwem współczesnych silników.”- podkreśla Marek Duda – nauczyciel przedmiotów zawodowych.
Już niedługo zostaną doposażone pracownie elektryczne i elektroniczne, aby i uczniowie, którzy wybrali te zawody mogli uczyć się na nowoczesnych sprzętach.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane