Nie rzucili słów na wiatr!

6 grudnia 2018 12:57:15

  „Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek” Albert Einstein.
  Rok temu pisaliśmy o współpracy, która nawiązała się pomiędzy CKZiU nr 2 w Wadowicach, a firmą Incobex z Bielska – Białej. Dzisiaj możemy obserwować mocne zaangażowanie obu stron i doceniać rezultaty ich współdziałania.

  

Nie rzucili słów na wiatr!

  Przedstawiciele firmy Incobex wiążą nadzieje z młodymi i zdolnymi ludźmi z CKZiU nr 2 w Wadowicach, co podkreśla opiekun projektu, dodajmy absolwent szkoły, a obecnie pracownik firmy INCOBEX, Tomasz Pawlik:
„Zarówno Zarząd jak i ja sam, jesteśmy zaskoczeni zaangażowaniem uczniów w swój rozwój. Swoją postawą okazują, jak ważne jest dla nich zdobywanie praktyki zawodowej. Już teraz u wielu widzę niesamowity potencjał poprzez solidność i sumienność przy wykonywaniu powierzonych czynności, co w branży energetycznej jest bardzo cenione. Niektórzy wiążą z nami swoją przyszłość, co z pewnością jest najlepszym dowodem na owocną współpracę, dając sens i dodatkową satysfakcję z podjętych działań. Firma Incobex to nie tylko przedsiębiorstwo produkujące rozdzielnice elektryczne, to też zespół, koleżeńskie relacje, współpraca, co staramy się pokazać młodym ludziom przy różnych okazjach. Uczniowie mogli się sami o tym przekonać, odbywając miesięczne praktyki czy staże zawodowe, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Koncentrowaliśmy się mocno na procesie produkcji złącz i zapoznaniu z funkcjonowaniem firmy, nie zapominając przy tym o ważnym aspekcie jakim jest integracja. Pomimo realizacji obszernego programu znalazł się też czas na wspólne grillowanie, co z pewnością pozytywnie wpłynęło na pracę i funkcjonowanie zespołu”.

  Żeby możliwe było prowadzenie zajęć w Wadowicach firma Incobex zagospodarowała wskazaną przez Dyrekcję przestrzeń (ok. 72 m2). Zainwestowała w odpowiednie narzędzia i użyczyła ich na potrzeby szkoły. Zostało wyposażonych 6 stanowisk pracy w wiertarko-wkrętarki oraz w zestawy narzędzi dla monterów rozdzielnic elektrycznych, a także urządzono stanowisko obróbki tworzyw sztucznych. Ponadto zostało wydzielone i zagospodarowane miejsce na magazyn i biuro.

Prowadzony projekt jest rozwojowy i cieszy się aprobatą uczniów, co wielokrotnie potwierdzają oni sami:
„Praca, którą wykonujemy jest naprawdę ciekawa. Uczymy się czegoś, co realnie przyda nam się w przyszłości. Mobilizuje nas fakt, że wykonywane przez nas złącza, posłużą rozdziałowi energii w różnych miejscach Polski, dzięki czemu możemy poczuć się już jak prawdziwi elektrycy. Zarówno ja jak i sporo moich kolegów, chcemy realizować czekające nas obowiązkowe miesięczne praktyki właśnie w firmie Incobex i również w niej skorzystać ze staży zawodowych – zapewnia uczeń klasy I technikum elektrycznego.

   

Do projektu współpracy pozytywnie też podchodzi kadra CKZiU nr2.   Jak mówi Kierownik warsztatów szkolnych – Zbigniew Zając: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma Incobex zainteresowała się CKZiU nr2, tym bardziej, że w przyszłym roku szkolnym zakładamy przyjąć do szkoły dwukrotnie większą liczbę uczniów. Uczymy praktycznej nauki zawodu we współpracy z jedną z poważnych firm w branży energetycznej w Polsce – to naprawdę mocne wyróżnienie na tle innych placówek, co powinno zachęcić do wyboru naszej szkoły. Dzięki takiej współpracy wchodzimy na kolejny poziom zaawansowania w nauczaniu, kształcąc kolejne grupy absolwentów, wyróżniających się fachowością”.

  
  Bardzo ciekawą uwagę do rodziców i do młodych ludzi, stojących przed wyborem szkoły średniej, kieruje wicedyrektor Centrum, Marcin Matyjasik:
Tego typu projekty pokazują uczniom, że powinni postawić na CKZiU nr2, nie dlatego, żeby ukończyć szkołę techniczną, ale dlatego, żeby zostać fachowcem w konkretnej dziedzinie zawodowej i podczas rekrutacji do zakładu pracy wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale mieć przewagę nad konkurentami, dzięki posiadanym umiejętnościom praktycznym, czego dowodem są doświadczenia wielu naszych absolwentów. Z pewnością dalej będziemy wiązać przyszłość z Incobex’em, bo kształcimy zawodowców – ludzi skazanych na sukces”.

teks + zdjęcia  Joanna Matyjasik

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane