Mamy elektryków z książeczkami

4 kwietnia 2019 14:50:08

  Kolejna grupa uczniów klasy czwartej Technikum elektrycznego i Technikum elektronicznego otrzymała uprawnienia SEP do 1kV. Tym samym grono „speców od prądu” powiększyło się o kolejnych 19 fachowców.

  

Mamy elektryków z książeczkami

  Uprawnienia SEP grupy G1: urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną, umożliwiają wykonywanie obsługi i montażu wszystkich urządzeń elektroenergetycznych do napięcia nie przekraczającego 1000V. To zapewne dopiero początek kariery naszych uczniów, bo przed nimi dalsza nauka i poszerzanie umiejętności, związanych ”z uporządkowanym ruchem elektronów” oraz  zdobywanie kolejnych kwalifikacji na wyższe napięcia oraz uprawnienia Dozorowe.

Wicedyrektor CKZiU nr 2 zwraca uwagę na to, co czeka młodzież po ukończeniu szkoły:

- Mając takie uprawnienia uczniowie stanowią konkurencję na rynku pracy branży elektrycznej. Rozmawiając z pracodawcami często słyszę od nich deklarację, że naszych absolwentów mogą zatrudnić natychmiast po zakończeniu edukacji. Jesteśmy zadowoleni, że kształcąc zapewniamy im dobry start w dorosłość – podkreśla dr inż. Marcin Matyjasik.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane