Ruszył oświatowy strajk w powiecie

8 kwietnia 2019 10:43:54

  Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczął bezterminowy strajk w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych na terenie powiatu wadowickiego.

  

Ruszył oświatowy strajk w powiecie

  W poniedziałek 8 kwietnia br. nauczyciele, pracownicy pedagogiczni oraz pracownicy niepedagogiczni szkół i placówek oświatowych zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego rozpoczęli bezterminowy strajk w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych. Po przeprowadzonych referendach, deklarację udziału w strajku złożyło w sumie 65 placówek oświatowych z terenu powiatu wadowickiego.

  Jak poinformował Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Wadowicach Zdzisław Kawa, wszystkie placówki z terenu działania wadowickiego oddziału ZNP, które zadeklarowały gotowość do strajku, w dniu dzisiejszym strajk podjęły.

  Również Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Andrychowie Sylwia Żmudka potwierdza, że za wyjątkiem Przedszkola nr 2 w Andrychowie, gdzie nikt się nie wpisał na listę strajkujących, we wszystkich pozostałych placówkach oświatowych w mieście i na wsiach, gdzie zadeklarowano udział w strajku, taki strajk się dzisiaj rozpoczął.

  Natomiast w gminie Kalwaria Zebrzydowska podczas przeprowadzanych referendów przystąpienie do strajku zadeklarowały trzy szkoły w: Barwałdzie Górnym, Brodach i Leńczach.

  Członkowie zrzeszeni w Związku Nauczycielstwa Polskiego walczą o podwyżkę płac. W sporze zbiorowym sprecyzowano żądanie podwyższenia płacy zasadniczej o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia br.  W toku postępu negocjacji ZNP zmodyfikował swoje stanowisko, zachowując zasadę 30 procentowego wzrostu wynagrodzeń w 2019 roku. Poszczególne etapy rozmów i negocjacji nie przyniosły pożądanego dla ZNP rezultatu, wskutek czego 8 kwietnia br. rozpoczęto ogólnopolski strajk w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych.

   

Informacja o przebiegu akcji strajkowej na terenie Gminy Stryszów w/g stanu na godz. 1200 w dniu 08.04.2019r. Akcja strajkowa potrwa do odwołania.

W dniu 08.04.2019r. godz. 12oo na listę strajkową wpisała się następująca liczba nauczycieli i pracowników obsługi:

1. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu – 20 osób – 4 osoby nie podpisały się na liście strajkowej. 
2. Szkoła Podstawowa im. Romana Jabłońskiego w Łękawicy - 17 osób.
3. Szkoła Podstawowa im. rotm. Witolda Pileckiego w Zakrzowie – 18 osób – 2 osoby nie podpisały się na liście strajkowej. 
4. Przedszkole Samorządowe w Stroniu – 11 osób – wszystkie osoby podpisały się na liście strajkowej.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane