Przedszkolak idzie do biblioteki

12 września 2019 17:28:27

  Książka jest największym z darów, jaki możemy ofiarować dziecku, darem na całe jego dziecięce i dorosłe życie. Nie zostaje się jednak czytelnikiem po przeczytaniu jednej czy dwóch książek. Radość i pasję czytania trzeba u dziecka rozbudzić.

  

Przedszkolak idzie do biblioteki

  Sukces, jakim jest wprowadzenie dziecka w magiczny świat literatury, zależy od współpracy trzech środowisk: domu, przedszkola i biblioteki. Dlatego więc w bieżącym roku szkolnym 2019/20 Wadowicka Biblioteka Publiczna przygotowała nowy projekt, obejmujący wszystkie dzieci przedszkolne. Ma on na celu ukazanie biblioteki jako miejsca przyjaznego maluchom, pełnego atrakcji i przede wszystkim książek czekających na przeczytanie.

  Jesteśmy jedną z instytucji, w której od września ruszyła ogólnopolska kampania „Mała Książka - Wielki Człowiek” skierowana do dzieci 3-6 letnich i ich rodziców, zachęcająca do regularnego odwiedzania biblioteki i codziennego wspólnego czytania. Przedszkolak, podczas pierwszej wizyty w WBP otrzymuje Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę, przypinkę oraz Kartę Małego Czytelnika.

  Za każde wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik dostaje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zaangażowanie.

  

Ilość wyprawek ograniczona. Zapraszamy!

           

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane