100 tysięcy złotych na laptopy dla powiatowych szkół

27 kwietnia 2020 15:33:40

  Zamknięcie na wiele tygodni placówek oświatowych wymusiło nowe standardy realizacji zajęć edukacyjnych. Nauczyciele prowadzą lekcje, wykorzystując mobilne programy i aplikacje, a uczniowie zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Nie wszyscy jednak mają takie możliwości. Wielu z nich nie ma dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

  

100 tysięcy złotych na laptopy dla powiatowych szkół

  Aby ułatwić jednostkom samorządowym zakup sprzętu komputerowego, niezbędnego do prowadzenia zdalnej nauki Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło 1 kwietnia br. nabór wniosków z programu „Zdalna Szkoła”, dofinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Nasz powiat pozyskał 100 tysięcy złotych.  Dzięki temu można było zakupić 56 laptopów wraz z oprogramowaniem.

Zakupiony sprzęt dofinansowany również przez Powiat został przekazany dyrektorom szkół, którzy następnie wypożyczą go uczniom oraz nauczycielom na czas zdalnej nauki. Kiedy uczniowie wrócą do szkół, laptopy będą służyć całej społeczności danej placówki do celów dydaktycznych - mówi wicestarosta Beata Smolec.
  Pomoc otrzymają uczniowie ZSS w Wadowicach, ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, I LO w Andrychowie, ZS CKU w Radoczy, I LO w Wadowicach, SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej, SOSW w Kaczynie, ZS Nr 2 w Andrychowie a także ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane