Gorąco w Andrychowie. Zlikwidowano SP3

14 maja 2020 14:36:16

  Andrychowscy radni większością głosów podjęli decyzję o likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie i połączeniu obwodu tej szkoły ze Szkołą Podstawową nr 2 w Andrychowie. Głosowanie poprzedziła gorąca dyskusja pomiędzy radnymi popierającymi połączenie obu szkół, a opozycją.

  

Gorąco w Andrychowie. Zlikwidowano SP3

  Po tym, jak Minister Edukacji Narodowej uchylił negatywną opinię Małopolskiej Kurator Oświaty w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie, nie było już dla andrychowskiego samorządu przeszkód (poza opozycją) do podjęcia ostatecznej decyzji po połączeniu SP3 i SP2 w Andrychowie. Operacja ta okazała się jednak bolesna, ponieważ głównym jej akcentem była likwidacja Szkoły Podstawowej nr 3.

   

  Miało to odbicie w przebiegu nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, która 14 maja br. zajęła się tym bolesnym tematem.

  Procedowanie przez radnych tej uchwały przebiegało w gorącej atmosferze,  rozżalenia wobec burmistrza Andrychowa nie kryli radni opozycyjny z Prawa i Sprawiedliwości.

   

  Ostatecznie w głosowaniu jawnym 11 radnych opowiedziało się za likwidacją andrychowskiej Trójki i przyłączenia jej obwodu szkolnego do Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie. Za uchwałą głosowali: Roman Babski, Adam Kowalczyk, Paweł Łysoń, Dorota Magiera, Zofia Moskwik, Stanisław Prus, Czesław Rajda, Zbigniew Rzadek, Tadeusz Sarlej, Ewa Wątroba, Władysław Żydek.

  Przeciw likwidacji SP3 głosowali: Tadeusz Biłko, Jakub Guzdek, Józef Kapela, Maciej Kobielus, Krzysztof Kubień, Wiesław Mikołajek, Sławomir Nowak, Jacek Sordyl, Alicja Studniarz.

Od głosu wstrzymał się radny Andrzej Powroźnik.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane