W hołdzie Janowi Pawłowi II

19 maja 2020 21:07:39
W hołdzie Janowi Pawłowi II

  Kilka miesięcy temu pisaliśmy o rozpoczętej innowacji pedagogicznej w Szkole Podstawowej w Dąbrówce: „W poszukiwaniu tożsamości”- w hołdzie Janowi Pawłowi II w 100-lecie urodzin.

  Inauguracja innowacji była w październiku i rozpoczęła się wizytą w szkole infułata Jakuba Gila, który społeczności uczniowskiej,  mieszkańcom miejscowości opowiadał o Karolu Wojtyle.  Od tego czasu wiele się wydarzyło. Uczniowie szkoły zapoznawali się z życiem, twórczością, działalnością , pontyfikatem i przesłaniem myśli, które niósł wiernym św. Jan Paweł II.

  Szkoła tętniła przedsięwzięciami w postaci licznych, comiesięcznych gazetek okolicznościowych, uwzględniających koleje życia świętego z Wadowic, uczyły się pieśni, które lubił Jan Paweł II.

 Z zaplanowanych wycieczek śladami Jana Pawła II udała się, ze względu na pandemię, tylko jedna do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pozostałe dwie: do Wadowic i do Krakowa uczniowie odbyli wirtualnie, zwiedzając Muzeum - Dom Ojca Świętego, Centrum Jana Pawła Krakowie, a także zapoznali się z Centrum  Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Dzieci oglądnęły wiele filmów o papieżu z Wadowic, wykonywały biogramy. 

  Najwdzięczniejszą płaszczyzną działania, w przypadku dzieci młodszych, okazały się konkursy plastyczne. Uczennica klasy VI Emilia Piętoń zdobyła I miejsce w konkursie, zorganizowanym przez ZSCKU w Radoczy na temat: „Jan Paweł II - Przyjaciel i Mistrz Młodych”.  Uczeń klasy V Karol Skwarek otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie papieskim, zorganizowanym przez Stowarzyszenie od serca „Faustynka” w Legnicy. 

  Kilka dni temu dotarła do nas wiadomość o wyróżnieniu pracy Emilii Piętoń w konkursie na plakat z przesłaniem Jana Pawła II, zorganizowanym przez ZSCKU w Radoczy. Prace wykonało wielu uczniów.

  Przy tej okazji, kiedy kończymy innowacją, włączając się w akcję: ”Cała Polska śpiewa  Barkę”, dziękujemy  rodzicom za wsparcie dzieci w wykonywaniu prac, za ich zaangażowanie i pomoc.

  Warto nadmienić, iż dyrektor szkoły, pani Lucyna Wacławska otrzymała zaproszenie do Krakowa do Instytutu Dialogu Międzynarodowego na zjazd dyrektorów szkół JP II, gdzie wygłosiła prelekcję na temat realizacji innowacji, poświęconej Janowi Pawłowi II w szkole, która nie nosi imienia Jana Pawła II. Było to też szczególne wyróżnienie dla szkoły w Dąbrówce. 

  Wszystko, co piękne, kiedyś się kończy. Innowacja zakończona. Mamy nadzieję, że w sercach i umysłach młodego pokolenia, które nie pamięta Jana Pawła z osobistych doświadczeń, pozostanie szacunek i pamięć o wielkim Polaku z Wadowic, który zmienił bieg historii świata.

  Przy tej okazji dziękujemy władzom samorządowym, mieszkańcom Dąbrówki, rodzicom, nauczycielom  i przede wszystkim uczniom za zaangażowanie.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane