Pomóżmy szkole w Woźnikach zdobyć nagrodę!

12 kwietnia 2021 14:58:23

  Szkoła Podstawowa w Woźnikach przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Lekcja Nieśmiecenia”. Może w nim wygrać system do praktycznej nauki segregacji odpadów, wyposażony w zgniatarkę do puszek i plastikowych butelek. Aby go zdobyć, placówka potrzebuje jednak pomocy internautów. Musi bowiem zebrać w głosowaniu online jak największą ilość głosów.

  

 

Pomóżmy szkole w Woźnikach zdobyć nagrodę!

  Podstawówka w Woźnikach jest jedyną w kraju, która nosi imię Naszej Przyrody. To nietypowe miano, nadane jej z początkiem tego roku szkolnego, nawiązuje do bogatych tradycji ekologicznych placówki. Pracujący tam nauczyciele przykładają dużą wagę do tego, by promować wśród uczniów zamiłowanie do przyrody i troskę o środowisko naturalne. Służy temu szereg organizowanych w szkole akcji. Największą z nich była zawsze Gminna Ekologiczna Olimpiada Kreatywności, ale oczywiście nie brakuje też pomniejszych działań, jak na przykład zbiórki makulatury, zakrętek i zużytych baterii. Prócz tego przy podstawówce powstał ogród doświadczeń, w którym uczniowie zgłębiają wiedzę o naturze. Są tam między innymi budki lęgowe dla ptaków, hotel dla owadów, stacja meteorologiczna, zegar słoneczny i mauzer do zbierania deszczówki.

  

  Choć selektywna zbiórka odpadów nie jest dla uczniów tej podstawówki niczym nowym, specjalna stacja do ich właściwej segregacji bardzo im ułatwi zadanie. Dlatego szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Lekcja Nieśmiecenia”. Można w nim wygrać jeden z dziesięciu atrakcyjnych systemów do segregowania śmieci. Każdy zawiera 7 zbiorników na różne frakcje odpadów oraz zgniatarkę do puszek i plastikowych butelek. Zdobędą je szkoły, które w głosowaniu internetowym zbiorą największą ilość głosów. Placówka w Woźnikach na razie plasuje się dość daleko od ścisłej czołówki, ale nie oznacza to, że nie ma szans na wygraną. Rywalizacja zakończy się bowiem dopiero 30 kwietnia, minutę przed północą.

  

  Jedna osoba może wielokrotnie głosować na tę samą szkołę, aczkolwiek nie bez ograniczeń. Z danego adresu IP można bowiem oddać tylko trzy głosy na dobę. Jeśli jednak ktoś korzysta z Internetu zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego, może zagłosować sześć razy w ciągu dnia – po trzy razy za pośrednictem każdego z nich. Do tej pory Szkoła Podstawowa w Woźnikach zebrała trochę ponad 2200 głosów. Aby wejść do czołowej dziesiątki, musi ich zdobyć o wiele więcej. Obecnie na prowadzeniu są placówki, które mają od ponad 27 tys. do prawie 33 tys. głosów… Głosowanie odbywa się tutaj. (eł)

  

  

 Foto: Edyta Łepkowska - Gminna Ekologiczna Olimpiada Kreatywności w Szkole Podstawowej w Woźnikach

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane