Niemoralne obchody w Andrychowie?

13 stycznia 2017 19:23:16

  Karygodnym i niemoralnym nazwał radny Maciej Kobielus przeznaczenie blisko miliona złotych na obchody 250-lecia lokacji miasta Andrychowa. Zdaniem radnego na tak huczne obchody gminy po prostu nie stać. Radny wskazuje też wiele celów w mieście, przypominających jego zdaniem skansen PRL, na które potrzebne są środki od zaraz.

  

Niemoralne obchody w Andrychowie?

  Radny Rady Miejskiej w Andrychowie Maciej Kobielus, który do Rady wszedł z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Andrychów, związanego z burmistrzem Tomaszem Żakiem, protestuje przeciwko wydawaniu przez andrychowski samorząd blisko miliona złotych na obchody 250-lecia lokacji miasta Andrychowa.

- W 2017 roku będziemy obchodzić 250 - lecie nadania praw miejskich naszego miasta. Myślę, że wszyscy państwo radni, łącznie ze mną jesteście świadomi, że koszt tej imprezy to prawie milion złotych. Uważam, że jest to karygodne i niemoralne wobec mieszkańców wydawać prawie milion złotych. Na Komisji Spraw Społecznych wielokrotnie padały słowa z Państwa ust aby ograniczyć wydatki związane z nierentownymi przedsięwzięciami kulturalnymi bo po prostu nas jako Gminę na to nie stać - pisze w swoim oświadczeniu Maciej Kobielus.

   

  Radny wskazuje, że samorząd Andrychowa nie ma pieniędzy na wiele potrzebnych inwestycji i remontów, a jak to nazwał, chce prawie milion złotych wypuścić w powietrze...

- Mieszkańcy nie mają jak dojechać do swoich domów, wysiadając z samochodów, wchodzą do błota (bo takie mamy parkingi). W szkołach pracownicy administracji i obsługi wciąż zarabiają najniższa krajową tylko i wyłącznie dzięki temu, że mają dodatek stażowy w wysokości 20%. Cała Komisja Spraw Społecznych gościła ostatnio w przedszkolu nr 4 w Andrychowie. Sami państwo widzieliście pozostałości z PRL-u w tym przedszkolu.

Na osiedlach mamy spróchniałe, zagrażające bezpieczeństwu dzieci place zabaw – kto weźmie odpowiedzialność za dzieci, które się tam bawią!!! - nie wspominając już o estetyce owych placów zabaw - wylicza problemy andrychowski radny.

   

  Maciej Kobielus żali się również, że radni proszeni są o składanie wniosków i propozycji do budżetu gminy, jednak składane wnioski nie są uwzględniane.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane