Czytomania 2018 I

Wójt Lanckorony żąda sprostowania

31 stycznia 2017 17:50:28

  Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata jest zbulwersowany wypowiedzią lidera PSL Adam Struzika w popularnym programie telewizyjnym „Woronicza 17” i domaga się sprostowania nieprawdziwej informacji.

  

Wójt Lanckorony żąda sprostowania

  Wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata domaga się od jednego z liderów PSL Adama Struzika sprostowania nieprawdziwych słów, jakie ten miał powiedzieć podczas niedzielnego programu „Woronicza 17”. Chodzi o słowa wypowiedziane 29 stycznia br. na antenie TVP INFO, a dotyczące wyborów samorządowych w gminie Lanckorona.

  

Dokładnie chodzi o wypowiedź Adama Struzika następującej treści:

,, Ja podam przykład takiej nawet nie z Mazowsza tylko z Małopolski -Gminy  Lanckorona tam zdaje się zdaje się wójtem jest przedstawiciel PiS i ilość głosów nie ważnych koło 40% wiec  to kto wójt sfałszował, wójt sfałszował’’

- Informacja ta jest  nieprawdziwa, wybory zostały zatwierdzone przez Państwową Komisje Wyborczą a podważanie ich legalności oraz udzielanie nieprawdziwych informacji dotyczących frekwencji i liczby głosów nieważnych jest aktem sprzecznym z prawem i nie znajduje żadnego uzasadnienia w stanie faktycznym - mówi zbulwersowany wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata.

   

„Działając w trybie art. 24 kodeksy cywilnego żądam sprostowania informacji udzielonej w programie telewizyjnym TVP INFO „Woronicza 17” wyemitowanym w dniu 29 – 01 – 2017.

Podane informacje przez Pana dotyczące Wyborów w Gminie Lanckorona godzą w dobre imię Gminy jak i Wójta Gminy Tadeusza Łopaty. Podważają zaufanie mieszkańców Gminy do urzędu, a także do członków Komisji Wyborczych oraz Państwowej Komisji Wyborczej, która zatwierdziła wynik wyborów w Gminie Lanckorona, a także opublikowała je na swojej stronie internetowej  http://pkw.gov.pl/

Brak dokonania sprostowania polegającego na wyraźnym oświadczeniu w najbliższym programie TVP INFO „Woronicza 17”,  iż podane w dniu 29 stycznia  informacje dotyczące frekwencji wyborów na terenie Gminy Lanckorona a także ilości  głosów nieważnych procentowo do ilości głosujących  są nieprawdziwe, będzie skutkować skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego” - czytamy w wystosowanym przez wójta gminy Tadeusza łopatę wezwaniu Adama Struzika do sprostowania nieprawdziwej informacji.

   

Pismo do wiadomości otrzymali:

- Zarząd Główny PSL – Naczelny Komitet Wykonawczy

- Telewizja Polska  TVP INFO – Red. Naczelny – Dyr. TAI Piotr Lichota

- Urząd Rady Ministrów wiceminister Sprawiedliwości. - Patryk Jaki

- Wojewoda Małopolski. -  Józef Pilch

- Zarząd Główny Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Komisarz Wyborczy (Delegatura w Krakowie)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane