Artykuł archiwalny

Kto zastąpi dyrektora Budkę?

15 lutego 2017 08:59:20

  Były ordynator Bogdan Krupnik może zastąpić dyrektora ZZOZ w Wadowicach Józefa Budkę. Kiedy? Ciśnienie na zmianę jest, ale terminu nie ustalono. Na razie ZUS wylicza dyrektorowi Budce wysokość emerytury.

  

Kto zastąpi dyrektora Budkę?

  W Wadowicach coraz głośniej mówi się o zmianie dyrektora wadowickiego szpitala. Na odwołanie Józefa Budki mają podobno naciskać wysokiego szczebla politycy PiS.

 Sprawa jest jednak o tyle trudna, że akurat w powiecie wadowickim rządzi koalicja PIS – PSL, a Józef Budka oprócz kierowania szpitalem, jest również szefem powiatowych struktur PSL w Wadowicach.

  Zresztą z powiatowego PSL już poszedł sygnał, że o żadnym siłowym rozwiązaniu i odwołaniu Józefa Budki nie może być mowy, ponieważ automatycznie posypie się koalicja w powiecie.

  I o ile do siłowego rozwiązania faktycznie może nie dojść, o tyle nie przesądza to o możliwości wymiany dyrektora szpitala. Obecny dyrektor ZZOZ może po prostu przejść na zasłużoną emeryturę. I coś w tym może być, ponieważ ZUS przelicza Józefowi Budce wysokość przyszłej emerytury.

  Przy takim rozwiązaniu PiS zrealizowałby swoje dążenie, nie tracąc w powiecie koalicji z ludowcami.

   

A kto mógłby zastąpić Józefa Budkę na stanowisku dyrektora ZZOZ w Wadowicach?

Ławka jest krótka, wymienia się tylko jedno możliwe nazwisko Bogdana Krupnika, byłego ordynatora I Oddziału Wewnętrznego wadowickiego szpitala, skonfliktowanego z obecnym dyrektorem. Działacze Pis-u nie potwierdzają, że odbyły się już w tej sprawie rozmowy z Bogdanem Krupnikiem.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane