Wojewoda w gminie Brzeźnica

28 kwietnia 2017 14:33:57

- Jestem wojewodą, który jedzie w teren - głosi Wojewoda Małopolski Józef Pilch i to jest prawda. Odwiedził gminę Brzeźnica i wziął udział w  XXV Sesji Rady Gminy w dniu 26 kwietnia 2017 r. 

  

Wojewoda w gminie Brzeźnica

  Po zaprezentowaniu przez Wójta Bogusława Antosa  dokonanych inwestycji Wojewoda podsumował, że widać w tych działaniach gospodarza. Słuchając przeszło godzinnego wystąpienia Wojewody, można wyraźnie podsumować, że  Województwo i Powiat są po to, aby gminom: pomagać, doradzać, ułatwić, a nie blokować.

  Wojewoda Małopolski złożył podziękowania dla Wójta Gminy Brzeźnica i wszystkich służb zaangażowanych w organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. oraz za prawidłowe wdrożenie i realizację Programu 500+. 

  Dużo czasu zajął temat reformy systemu oświaty: „zróbmy reformę razem” – mówił Wojewoda. Padały pytania i odpowiedzi. „Nie ma mowy o nauce na popołudnie, to jest czas na zajęcia dodatkowe – podkreślał Wojewoda. Zwracał także uwagę na potrzeby ludzi starszych: „w nich drzemie potencjał”. Wśród  tematów o większym zasięgu, które poruszył Wojewoda, uwagę skupiły plany ożywienia żeglugi śródlądowej, budowy mostów.

  Wójt Bogusław Antos podziękował Wojewodzie za przybycie na sesję i za wszelką okazaną pomoc w szczególności za wsparcie w zakresie: remontu dróg i rozwoju edukacji.  Poinformował, że gmina poczyniła już starania i uzyskała dofinansowanie z programu „Maluch plus”  na utworzenie żłobka; z programu „Senior+”  na otwarcie dziennego domu dla osób starszych; z programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej na  budowę sal gimnastycznych w miejscowości: Sosnowice, Marcyporęba.

Wójt przestawił nowe potrzeby jakie ma gmina, bo chociaż dużo jest zrobione, to jak każdy dobry gospodarz wie i dostrzega czego ludzie oczekują. Środki zewnętrzne są nieodzowne i gmina po nie sięga, co można łatwo dostrzec w terenie.  

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane