Szef SLD w Wadowicach

13 maja 2017 13:52:41

  Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty spotkał się  w Wadowicach z przedstawicielami SLD z zachodniej Małopolski. Szef SLD nie krył trudnego położenia swojej partii, przedstawił też scenariusz wyjścia z politycznego impasu.

  

Szef SLD w Wadowicach

  W Wadowicach, w restauracji Graniczna, miało miejsce spotkanie przewodniczącego Zarządu Krajowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierza Czarzastego z członkami SLD z terenu czterech powiatów zachodniej Małopolski: wadowickiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego i suskiego.

  Podczas spotkania szef SLD przywitał się z wszystkimi uczestnikami spotkania, a podczas swojego wystąpienia przedstawił trudną sytuację, w jakiej znalazł się Sojusz po przegranych wyborach parlamentarnych. Przypomnijmy, że SLD poszedł do wyborów w koalicji, gdzie obowiązuje 8-procentowy próg wyborczy, którego nie udało się przeskoczyć.

  Do przyczyn porażki swojego ugrupowania Włodzimierz Czarzasty zaliczył także wystawienie Magdaleny Ogórek, jako kandydatki SLD w wyborach prezydenckich oraz o rok za późno ustąpienie poprzedniego kierownictwa SLD.

  Patrząc w przyszłość szef SLD wykluczył wejście do koalicji z Platformą Obywatelską oraz z Januszem Palikotem. Nie przekreślił natomiast dania możliwości kandydowania z list SLD osobom, które nie są członkami Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

  Włodzimierz Czarzasty uważa również, że jednym ze sposób, aby SLD zaistniało w przyszłorocznych wyborach samorządowych, jest wystawienie na pierwszych miejscach list wyborczych do sejmików kandydatów, którzy mieli jedynki na listach SLD w ostatnich wyborach parlamentarnych.

  W spotkaniu, które prowadził sekretarz Rady Powiatowej SLD w Wadowicach Jakub Jaglarz, uczestniczyło około 70 osób, w tym min. przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Wadowicach Zbigniew Piela, członek Małopolskiej Rady SLD Czesław Rajda, radna Rady Miejskiej w Wadowicach Janina Kamińska oraz sporo działaczy SLD z Wadowic i Andrychowa.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane