Kaczyński w obronie herbu Wadowic

15 maja 2017 23:06:16

  Filip Kaczyński, radny wojewódzki, wystąpił do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, sprzeciwiając się planom  wadowickiego magistratu dotyczących zmiany dotychczasowego herbu Wadowic.

  

Kaczyński w obronie herbu Wadowic

  Radny Małopolskiego Sejmiku Wojewódzkiego Filip Kaczyński wystąpił do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z prośbą o interwencję w sprawie próby zmiany przez burmistrza Wadowic dra Mateusza Klinowskiego i jego spolegliwych radnych dotychczasowego herbu papieskiego miasta.

   

  Sprawa jest poważna, bowiem magistraccy urzędnicy przygotowali już nowy projekt herbu Wadowic, w którym usunięto Klucze Piotrowe symbolizujące więź Wadowic ze Świętym Janem Pawłem II oraz koronę symbolizującą przedwojenne określenie "Królewskie Wolne Miasto Wadowice”.

   

Czytaj: Burmistrz wziął się za herb Wadowic

    

  Co gorsza, ten bulwersujący wadowiczan projekt promowany jest przez obecne władze miasta, i nie ma żadnej pewności, że spolegliwa wobec burmistrza Rada Miejska, oprze się burmistrzowi i nowych zmian nie zatwierdzi.

   

  Stąd radny wojewódzki Filip Kaczyński szuka ratunku w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane