Wojewoda w Wadowicach

18 maja 2017 14:09:59

  Wojewoda małopolski Józef Pilch ponownie odwiedził ziemię wadowicką. W czwartkowe (18.05) przedpołudnie wraz ze starostą wadowickim Bartoszem Kalińskim udał się na rynek w Wadowicach, gdzie na prośbę premier Beaty Szydło, wspólnie złożyli kwiaty pod Pomnikiem św. Jana Pawła II. 

  

Wojewoda w Wadowicach

  - Złożyliśmy również wiązankę pod Pomnikiem Katyńskim, gdzie spotkaliśmy wadowickich „Sokołów”, którzy w ramach dzisiejszych uroczystości mają własne święto, obchodząc 130-lecie istnienia swojego Towarzystwa Gimnastycznego  – informuje na Facebooku starosta wadowicki, Bartosz Kaliński. 

  Przypomnijmy, że czwartkowe XVII ogólnopolskie spotkanie dzieci i młodzieży z okazji Urodzin Św. Jana Pawła II, współorganizowane jest przez Powiat Wadowicki i Zespół Szkół CKU im. Jana Pawła II w Radoczy. Kulminacją uroczystości będzie msza św. pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego, która rozpocznie się o godzinie 15:30 na rynku w Wadowicach. 

Będzie to pierwsza wizyta na ziemi wadowickiej nowego Metropolity Krakowskiego, którego na początku kwietnia osobiście zaprosiliśmy na dzisiejsze uroczystości – dodaje starosta. 

  Imprezą towarzyszącą są m.in. obchody 130-lecia Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Wadowicach, które odbywają się pod patronatem starosty Bartosza Kalińskiego.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane