Targi Andrychów 2017

Dymisja wojewody

3 czerwca 2017 14:06:06

  Dotychczasowy wojewoda małopolski Józef Pilch podał się do dymisji. Premier Beata Szydło dymisję przyjęła. Nowym wojewodą został Piotr Ćwik.

  

Dymisja wojewody

  Zmiana na stanowisku wojewody małopolskiego. Dotychczasowy wojewoda Józef Pilch złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Dymisję Józefa Pilcha przyjęła Premier Beata Szydło.

  Jak podaje Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego, przyczyną dymisji Józefa Pilcha z zajmowanego stanowiska były jego problemy zdrowotne. Jednak czarne chmury nad Józefem Pilchem zbierały się już przez kilka wcześniejszych miesięcy. Jak podawały media, grupa wpływowych, wysokich rangą działaczy Prawa i Sprawiedliwości, miała naciskać na odwołanie wojewody Pilcha. Chodziło m.in. o prowadzoną przez Józefa Pilcha politykę kadrową w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

  

  Nowym wojewodą małopolskim został Piotr Ćwik, który odebrał nominację na to stanowisko 2 czerwca br. Piotr Ćwik pełnił dotychczas obowiązki II wicewojewody małopolskiego.

  Swoje urzędowanie na nowym stanowisku objął w sobotę, 3 czerwca br.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane