Targi Andrychów 2017

Poseł Brynkus zamierza odsunąć burmistrza Klinowskiego

26 czerwca 2017 21:20:28

  W przyszłorocznych wyborach samorządowych głównym celem ugrupowania Kukiz’15 w Wadowicach będzie odsunięcie od władzy burmistrza Wadowic dra Mateusza Klinowskiego - zapowiedział poseł dr Józef Brynkus podczas dzisiejszej konferencji samorządowej.

  

Poseł Brynkus zamierza odsunąć burmistrza Klinowskiego

  U progu wakacji wadowicki poseł Józef Brynkus (Kukiz’15) zorganizował konferencję poświęconą przyszłorocznym wyborom samorządowym. Formacja Kukiz’15 powstała jako komitet wyborczy powołany przez Pawła Kukiza do wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Po wyborach ugrupowanie  funkcjonuje jako Klub Parlamentarny w Sejmie RP oraz jako stowarzyszenie w terenie.

  

  

  Józef Brynkus przedstawił nową inicjatywę swojego ugrupowania, przygotowaną pod przyszłoroczne wybory samorządowe, polegającą na otwarciu się jego formacji na osoby, które chciałyby kandydować z list Kukuz’15 oraz osoby, które chciałyby pomóc w kampanii wyborczej. W obu przypadkach może zgłaszać się każdy, bez względu na poglądy i przekonania. Warunek jest tylko jedne: musi być uczciwy.

  Odnosząc się do lokalnej sceny politycznej poseł skrytykował dotychczasowe, dwuletnie rządy burmistrza Wadowic dra Mateusza Klinowskiego.

  Zdaniem posła dra Józefa Brynkusa burmistrz Wadowic torpeduje rozwój miasta i regionu, kwestionując np. potrzebę budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, a w imię ideologicznego zacietrzewienia niszczy tradycje miasta, np. eliminowanie nawiązań do największego dobra Wadowic, jakim jest patronat nad miastem Świętego Jana Pawła II.

  Głównym zadaniem jego ugrupowania podczas przyszłorocznych wyborów samorządowych w Wadowicach będzie odsunięcie dra Mateusza Klinowskiego od władzy.

  Sam poseł  nie zadeklarował jednoznacznie, czy będzie się ubiegał o fotel burmistrza Wadowic, ale jak zapewnił, Kukiz’15 wystawi swojego kandydata na burmistrza Wadowic. 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane