Targi Andrychów 2017

Dymisja dyrektora szpitala

1 lipca 2017 23:17:26

  Dyrektor wadowickiego szpitala Józef Budka złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Zarząd Powiatu dymisję przyjął. Rozpoczęła się kolejna runda gry o szpital.

  

Dymisja dyrektora szpitala

  Zarząd Powiatu Wadowickiego przyjął dymisję dyrektora ZZOZ w Wadowicach, o której mówiło się od kilku miesięcy. W piątek 30 czerwca br. Józef Budka złożył 3-miesięczne wypowiedzenie. Jak mówił, przed nim najdłuższe wakacje w życiu.

  Józef Budka, od dłuższego czasu miał już uprawnienia do emerytury. W lutym br., o czym informował portal powiatlive.pl, Józef Budka złożył do ZUS-u wniosek o wyliczenie emerytury. Na zmianę szefa wadowickiej placówki medycznej mieli również naciskać działacze regionalni Prawa i Sprawiedliwości. Atmosfery nie poprawiały również wystąpienia syna Józefa Budki, Borysa z Platformy Obywatelskiej, bezpardonowo krytykującego poczynania obecnej ekipy rządowej.

  

  Ustępujący dyrektor szpitala zostawia wadowicki ZZOZ z oddanym do użytku nowym Pawilonem E, ale także z rosnącymi długami, roszczeniami pracowniczymi oraz brakiem płynności finansowej.

  Józef Budka ma trzymać ster wadowickiego ZZOZ-u do 10 lipca br. Później obowiązki dyrektora tej palcówki ma przejąć jego zastępca ds. lecznictwa Krzysztof Harpula.

  Z kolei Zarząd Powiatu już w najbliższym czasie będzie musiał ogłosić konkurs na nowego dyrektora ZZOZ w Wadowicach.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane