Wydawnictwo Renoma

Lewica sceptyczna wobec burmistrza Klinowskiego

25 sierpnia 2017 16:04:36

  Wadowicki Sojusz Lewicy Demokratycznej z rezerwą podchodzi do ewentualnego poparcia Mateusza Klinowskiego w przyszłorocznych wyborach na burmistrza Wadowic.

- Jest kilka ważnych spraw dla miasta, które nie są realizowane, bądź poszły wręcz w innym kierunku - mówi przedstawiciel SLD w powiecie Zenon Szewczyk.

  

Lewica sceptyczna wobec burmistrza Klinowskiego

  Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Wadowic oraz z terenu powiatu wadowickiego nie deklarują dzisiaj poparcia dla burmistrza Mateusza Klinowskiego. Ich zdaniem dzisiaj jest za wcześnie na podjęcie takich decyzji, zwłaszcza, że działania burmistrza dra Mateusza Klinowskiego nie pokrywają się z tym, co obiecywał przed wyborami.

- Przyjdzie czas rozliczeń na każdego - zapowiada Czesław Rajda z Powiatowej Rady SLd w Wadowicach.

   

  Kością niezgody jest m.in. zmiana planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w Choczni, dla jednej firmy, z pominięciem pozostałych wniosków.

- Burmistrz zapowiadał, że nie będzie częściowych zmian planu zagospodarowania przestrzennego, tylko zrobi się to w całości. Te słowa padły publicznie na spotkaniu z przedsiębiorcami. Poza tym na samym początku działalności burmistrz podkreślał, że te wniosku muszą być załatwione wszystkie razem, jedną dużą nowelizacją planu przestrzennego zagospodarowania. Po czym okazało się, że jest jeden wyjątek. Jest jedna firma, która musi mieć zmianę planu przestrzennego zagospodarowania dla inwestycji w Choczni, a pozostali mogą czekać. Dla nas jest to bardzo dziwne podejście. Dlaczego i na jakiej podstawie uznaje się jednego wnioskodawcę za lepszego wobec innych wnioskodawców? - mówi Zenon Szewczyk, członek Rady Powiatowej SLD w Wadowicach.

  

   Wadowicki SLD stoi na stanowisku, że powinno to być jeszcze raz przemyślane przez burmistrza oraz przez radnych. Zdaniem SLD miasto nie ma żadnych zobowiązań wobec inwestora, który w tej inwestycji nie wnosi nic nowego, czego nie byłoby na terenie naszego powiatu. Oba miasta, Andrychów i Wadowice zapłacą dużą cenę za budowę hipermarketów w Choczni.

   

  Lewicy nie podoba się im również zamknięcie ruchu w centrum Wadowic. W połączeniu z upadkiem obiektów handlowych, usługowych i gastronomicznych po uruchomieniu hipermarketów w Choczni, centrum Wadowic będzie martwe.

  Do przyszłych wyborów samorządowych Sojusz Lewicy Demokratycznej pójdzie pod nazwą SLD Lewica Razem w wyborach do sejmików. Natomiast w gminach i powiatach nazwy komitetów mogą być różne, różne SLD może zawierać też koalicje.

  Na posiedzeniu Rady Powiatowej SLD powołano Sztab Wyborczy do przygotowania i przeprowadzenia kampanii wyborczej SLD na terenie naszego powiatu. W skład Sztabu Wyborczego weszli:

  Zbigniew Piela - przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Wadowicach, Jakub Jaglarz - sekretarz Rady Powiatowej SLD w Wadowicach, Czesław Rajda - członek Zarządu Małopolskiej Rady Wojewódzkiej SLD, były długoletni radny rady Powiatu Wadowickiego, Józef Mlost - były długoletni radny Rady Powiatu Wadowickiego, Zenon Szewczyk - były radny i przewodniczący Rady Gminy Spytkowice, członek Rady Powiatowej SLD w Wadowicach oraz Janusz Janik - członek Zarządu Rady Powiatowej SLD w Wadowicach.

- Nie mamy związanych rąk, jesteśmy otwarci. Będziemy rozmawiać z potencjalnymi kandydatami, z ludźmi lewicy z terenu powiatu wadowickiego - zapowiada Czesław Rajda z Rady Powiatowej SLD w Wadowicach.

 

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane