Wybory 2018 W Ochman

Podejrzane spotkanie w magistracie

6 kwietnia 2018 15:34:15

  Głośnym echem odbiło się wczorajsze, zamknięte spotkanie w Urzędzie Miejskim, podczas którego dyskutowano o kontrowersyjnej zmianie projektu planu miejscowego zagospodarowania oraz o studium uwarunkowań. Ważne dla mieszkańców gminy spotkanie zamknięto dla mieszkańców i mediów, a dziennikarzowi lokalnego portalu uniemożliwiono wykonywanie swoich obowiązków.

  

Podejrzane spotkanie w magistracie

  Gorący temat odrolnienia działek w Choczni pod budowę hipermarketów odżył za sprawą zamkniętego spotkania wadowickich urzędników i rajców z przedstawicielami biura projektowego przygotowującego plan strefy usługowo - produkcyjnej w Choczni oraz Krakowskiego Parku technologicznego.

  Na owiane tajemnicą spotkanie radnych zaprosiła Kierownik Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Wadowicach Teresa Radwan - Cycoń. W roboczym spotkaniu mieli wziąć udział również przedsiębiorcy i lokalni handlowcy. Zabrakło jednak miejsca dla zwykłych mieszkańców i przedstawicieli mediów. Jak utrzymuje przedstawiciel lokalnego portalu, został on zaatakowany przez jednego z przedsiębiorców podczas wykonywania swoich dziennikarskich obowiązków. O sprawie zrobiło się głośno w mediach.

  A swoją drogą dziwne, że radni dają się wpuszczać w niejasne, zamknięte spotkania, zwłaszcza, że dobrze wiedzą, jak ważnym i kontrowersyjnym tematem jest odrolnienie działek w Choczni i budowa na 22 hektarach wielkopowierzchniowych hipermarketów.

  W takiej sprawie powinna być całkowita jasność i przejrzystość procedur, otwartość i jawność w prowadzeniu debaty nad tą sprawą oraz  jawność głosowania.

  W opisywanej sytuacji radni powinni domagać się jawnej debaty z udziałem mieszkańców i mediów lub odmówić udziału w zamkniętym, podejrzanym spotkaniu.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane