Wybory 2018 W Ochman

Gorąco na spotkaniu z burmistrzem Wadowic

11 kwietnia 2018 01:24:12

Co dalej z handlem w centrum Wadowic?

- burmistrz Wadowic kontra lokalni przedsiębiorcy.

  

Gorąco na spotkaniu z burmistrzem Wadowic

  W poniedziałek, 9 kwietnia w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie pt. "Co dalej z handlem w centrum Wadowic?" zorganizowane przez burmistrza Wadowic dr. Mateusza Klinowskiego dla lokalnych przedsiębiorców.

  

  Przeszło 3 godzinne spotkanie zaczęło się od 1,5 godzinnego wykładu burmistrza, który chwalił się sukcesami i planami na przyszłość. Mateusz Klinowski mówił o parkingach park&ride, ograniczeniu ruchu samochodowego w centrum miasta, budowie nowych dróg (m.in. przedłużenie ulicy Spółdzielców, drugi most na Skawie na Roków) czy likwidacji wiaduktu kolejowego w Kleczy. Nie zabrakło "koników" burmistrza, czyli walki ze smogiem i BDI.

  Według Mateusza Klinowskiego kluczem do sukcesu lokalnych kupców jest przyciągnięcie do Wadowic turystów poprzez organizacje przez gminę różnych festiwali. Także wyciszenie ruchu w centrum, któremu ma służyć przebudowa ulicy Lwowskiej (słynny "woonerf") i wprowadzenie strefy zamieszkania na rynku ma przysporzyć klientów okolicznym sklepikom i kramom.

  To wizje burmistrza, jednak handlowcy chcieli głównie rozmawiać o przekształceniu blisko 22 hektarów gruntów na granicy Inwałdu, Choczni i Frydrychowic, o co stara się w wadowickim magistracie spółka Barleda Poland Sp. z o.o. Kupcy boją się, że na tych terenach powstaną wielkie hipermarkety, które zagrożą ich małym sklepikom. Obawy przedsiębiorców są tym bardziej uzasadnione, że Rada Miejska w Wadowicach na wniosek burmistrza zajmuje się właśnie zmianą przeznaczenia dla tych gruntów i pozwoleniem na budowę na tym obszarze hipermarketów o powierzchni większej niż 2 tys. m2.

  O swoje dalsze życie w cieniu hipermarketów obawiają się także mieszkańcy ulicy Drapówka w Choczni, którzy przyszli na spotkanie w koszulkach "Burmistrz musi odejść" i z transparentami: "Działania burmistrza wbrew woli mieszkańców", "Nic o nas bez naszego udziału", "Burmistrz odejdzie mieszkańcy zostaną".

  Spotkanie przebiegało w burzliwej atmosferze wzajemnych oskarżeń i pretensji. Kupcy przerywali Mateuszowi Klinowskiemu żądając wyjaśnień w wielu sprawach. Po jednej z polemik burmistrz zwrócił się nawet do obecnej na sali mieszkanki Wadowic słowami: "Przestań histeryzować!".

   

Zresztą zobaczcie Państwo sami nagranie ze spotkania:

  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane