Jednym głosem zdecydowano o powstaniu hipermarketów w Choczni

24 kwietnia 2018 19:09:53

  Rada Miejska w Wadowicach uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego w Choczni przy ul. Tadeusza Kościuszki - etap A.

  

Jednym głosem zdecydowano o powstaniu hipermarketów w Choczni

  Podczas sesji we wtorek, 24 kwietnia radni na wniosek burmistrza Wadowic dr. Mateusza Klinowskiego zgodzili się na zmiany w planie przestrzennym dla 22 hektarów gruntów na granicy Inwałdu, Choczni i Frydrychowic. Nie brakowało jednak emocji...

  Na początku sesji radna Zofia Kaczyńska (PiS) zawnioskowała o przełożenie procedowania nad kontrowersyjną uchwałą do czasu wydania wyroku przez krakowski sąd, do którego protestujący mieszkańcy zaskarżyli uchwalone przez radę studium uwarunkowań. Jednak wniosek radnej nieznaczną ilością głosów upadł.

  Podobnie było z uwagami mieszkańców do projektu planu zagospodarowania przestrzennego. Żadna z 21 uwag nie uzyskała akceptacji radnych. Po burzliwej dyskusji radny Paweł Janas zawnioskował o głosowanie imienne nad kluczową uchwałą.

  

  

  Ostatecznie za przekształceniem gruntów w Choczni opowiedziało się 10 radnych: Tomasz Bąk, Józef Cholewka, Otto Gurdek, Adam Jeziorski, Paweł Krasa, Maria Potoczna, Paweł Stopa, Andrzej Strzeżoń, Jan Wąsik i Aneta Wysogląd. Przeciw było 9 radnych: Dorota Balak, Małgorzata Brańka, Szymon Ficek, Ludwik Fila, Paweł Janas, Stanisław Jasiński, Zofia Kaczyńska, Tomasz Korzeniowski i Robert Malik. Od głosu wstrzymała się natomiast radna Maria Zadora.

Dziewięciu radnych głosowało przeciw uchwaleniu zmian w MPZP.

   

  O zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego starała się w wadowickim magistracie spółka Barleda Poland Sp. z o.o. z Krakowa, w skład zarządu której wchodzi dwóch Holendrów Beins Lex Walter i Berends Teunis. Teren, na którym pozwolono budować wielkopowierzchniowe hipermarkety o powierzchni powyżej 2 tys. m2 położony jest przy drodze krajowej nr 52, pomiędzy stacją paliw a ulicą Drapówka w Choczni.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane