Question & bullshitting by Klinowsky

15 czerwca 2018 17:37:41

  Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach zorganizowała spotkanie z burmistrzem Wadowic dr. Mateuszem Klinowskim „Pytaj o co chcesz, czyli... Question & Answer”. Ze spotkania wyszło jednak „Questions & bullshitting by Klinowsky”...

  

Question & bullshitting by Klinowsky

  Przez dwie godziny burmistrz Mateusz Klinowski wciskał kit młodym mieszkańcom gminy Wadowice. Opowiadał o swoim braku wizji rozwoju Wadowic, pochwalił się brakiem osiągnięć w dobiegającej końca 4-letniej kadencji, zdradził też swoje aspiracje. Chciałby być jeszcze burmistrzem Wadowic przez następną, tym razem 5-letnią kadencję.

  Burmistrz Wadowic niewiele miał do zaoferowania młodym mieszkańcom gminy Wadowice. Dr Mateusz Klinowski  przedstawiając swoje wizje, do największych atutów gminy Wadowice zaliczył... Jezioro Mucharskie, leżące w gminie Mucharz, dalej Beskid Mały z przełomem Skawy.

  

   Do zagrożeń zaliczył smog, co jednak nie przeszkadzało mu zabiegać o ograniczenie prędkości samochodów w Wadowicach do 30 km/h. Nie trudno zgadnąć, ile spalin dodatkowo zostawiłyby samochody poruszające się miejskimi ulicami w żółwim tempie. Na szczęście ktoś przytomny w policji zablokował pomysł dra Mateusza Klinowskiego.

   

   

  Burmistrz stawia na jakoś życia w mieście. Na czym miałaby polegać wizja lepszego życia wg dra Mateusza Klinowskiego? Ma być cicho i ciemno...

  Burmistrz chce przekształcić Wadowice w sypialnię. A co z młodymi, pracą, rozwojem miasta?

  Oferta dra Mateusza Klinowskiego jest prosta. Szukać pracy w Krakowie, Katowicach, Warszawie!

   Brak rozwoju gospodarczego Wadowic, o czym zresztą mogli się przekonać mieszkańcy papieskiego miasta w ciągu ostatnich kilku lat gospodarczej stagnacji.

   

  

  Burmistrza drażnią też samochody, chętnie zamknąłby całe Wadowice dla ruchu samochodowego. Burmistrz przekonywał, że z centrum Wadowic w każdą stronę do granic miasta jest ok. 10 minut pieszo, więc swobodnie takie trasy mieszkańcy mogliby pokonywać pieszo, co im wyjdzie na zdrowie. No, ewentualnie mogliby wsiąść na rower.  Podczas spotkania do burmistrza padło sporo pytań od młodych mieszkańców gminy Wadowice, były też pytania zadawane za pośrednictwem internetu.

  Burmistrz w swoich odpowiedziach zachwalał swoje rządy, a za to, co mu się nie udało zrealizować (a jest tego sporo), obwiniał władze powiatowe, samorząd wojewódzki lub wprost rząd.

  Pochwalił się na przykład dr Mateusz Klinowski brakiem zadłużenia gminy Wadowice, chociaż jak sam przyznał, wzięcie kredytu na dobre, przemyślane inwestycje nie jest niczym złym.

No właśnie, w Wadowicach takich kredytów nie ma...

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane