Artykuł archiwalny

Jarosław Sellin w Wadowicach

2 lipca 2018 20:02:55

  W niedzielę, 1 lipca Komitet Terenowy PiS w Wadowicach oraz Radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński zorganizowali spotkanie z wiceministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosławem Sellinem.

  

Jarosław Sellin w Wadowicach

  Gościem niedzielnego spotkania w Auli Domu Rekolekcyjnego Ojców Karmelitów w Wadowicach w ramach cyklu spotkań "Polska jest jedna" był Jarosław Sellin - sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  


 

  Jarosław Sellin opowiadał zgromadzonym mieszkańcom o dokonaniach trzech lat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Minister mówił m. in. o przywróceniu wieku emerytalnego podniesionego za rządów PO-PSL, czy o programie "500+":

- Jestem dumny z tego, że jestem członkiem rządu, który rozwiązał problem biedy polskich dzieci. Polska przed 2015 rokiem jeśli chodzi o nakłady na politykę prorodzinną była na 26 miejscu na 28 państw Unii Europejskiej. Dzisiaj Polska jest na 4 miejscu. Jesteśmy w awangardzie jeśli chodzi o politykę prorodzinną - podkreślał minister.

  Następnie Jarosław Sellin mówił o swojej pracy w Ministerstwie Kultury - o walce o prawdę historyczną poprzez odkłamywanie i przywracanie pamięci zapomnianym kartom polskiej historii. Według ministra należy budować instytucje, które jak pokazuje przykład Muzeum Powstania Warszawskiego najlepiej przywracają pamięć o naszej historii:

- Zrobiliśmy badania wśród Polaków. Zapytaliśmy, które święto narodowe jest najważniejsze. Po 11 listopada i 3 Maja Polacy dzięki właśnie pracy Muzeum Powstania Warszawskiego wymieniają 1 sierpnia jako najważniejsze polskie święto. Wielka tutaj zasługa Lecha Kaczyńskiego, dzięki któremu powstało to muzeum - mówił Jarosław Sellin.

  Według ministra przed rządem Prawa i Sprawiedliwości jeszcze dużo pracy, ale jak podkreślał gość niedzielnego spotkania jesteśmy na dobrej drodze.

  

- Spotkania w ramach akcji #PolskaJestJedna to doskonała okazja by zapytać Polaków czy są zadowoleni z naszej pracy, co mamy poprawić, a co wymaga szybkiej reformy. Spotkanie z ministrem Sellinem było pełne merytorycznej i rzeczowej dyskusji o polskiej kulturze, historii jak również codziennych bolączkach mieszkańców Wadowic - podsumowuje przewodniczący Komitetu Terenowego PiS w Wadowicach, radny małopolskiego sejmiku Filip Kaczyński.

  W niedzielnym spotkaniu z sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosławem Sellinem uczestniczyło około 50 osób.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane