Malik oszczędnie gospodaruje demokracją

7 sierpnia 2018 21:21:52

  Do bulwersującej sytuacji doszło w wadowickim magistracie podczas sesji Rady Miejskiej. Podczas omawiania projektu rezolucji dotyczącej budowy nowej Komendy Policji, przewodniczący Malik nie dopuścił do głosu drugiej strony sporu, tj. starosty Wadowickiego.

- Radni większością głosów wycofali z porządku obrad kłamliwą uchwałę Klinowskiego i Malika. Pieniactwo obu panów dziś przegrało. Czas kończyć tę farsę - napisał po sesji na swoim fanpage’u Bartosz Kaliński.

  

Malik oszczędnie gospodaruje demokracją

  To nie pierwsza wpadka przewodniczącego Rady Miejskiej w Wadowicach Roberta Malika i pewnie nie ostatnia, chociaż w sumie do końca kadencji już nie zostało wiele czasu. Ale patrząc na dokonania obecnego przewodniczącego, jeszcze może nas czymś zaskoczyć...

 

  Ale wracając do sesji Rady Miejskiej w Wadowicach, która miała miejsce 7 sierpnia br. Podczas omawiania sprawy rezolucji, jaką chciała przegłosować grupa radnych, aby dopiec obecnemu staroście, prawdziwy stan rzeczy dotyczący budowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach chciał przedstawić miejskim rajcom starota wadowicki Bartosz Kaliński. O umożliwienie udzielenia głosu staroście wnioskowała radna Zofia Kaczyńska.

- Ja składam wniosek formalny, abyśmy pełną informację otrzymali, korzystając z obecności pana starosty. Uważam, że powinniśmy wysłuchać obu stron. Informację pana burmistrza już znamy, a myślę, że pan starosta ze swojej strony powinien powiedzieć, abyśmy obiektywnie mogli ocenić sytuację, jaka zaistniała na terenie naszego miasta, w związku z przedłużającym się faktem budowy Komendy Powiatowej Policji - wnioskowała do przewodniczącego radna Zofia Kaczyńska.

  W ślad za wnioskiem radnej Kaczyńskiej głos chciał zabrać starosta Bartosz Kaliński, któremu przewodniczący głosu nie udzielił. Starosta chcąc dojść do głosu, dość niefrasobliwie wziął od radnej Kaczyńskiej mikrofon i chciał zabrać głos, co tylko podniosło temperaturę dyskusji.

  Starosta zarzucił Malikowi i grupie radnych, że kłamią w przygotowanej rezolucji i wprowadzają opinią publiczną w błąd. Starosta apelował do przewodniczącego o poszanowanie elementarnych zasad demokracji i dopuszczenia do głosu drugiej strony, aby można było przedstawić faktyczny obraz sprawy

- Czy udzieli mi pan głosu, żeby druga strona mogła swoje racje przedstawić? - pytał przewodniczącego Rady Miejskiej starosta Bartosz Kaliński.

Jednak żadne argumenty do przewodniczącego Roberta Malika nie trafiały.

-Nie udziele Pan głosu - usłyszał od Malika starota wadowicki.

   

  Ostatecznie projekt rezolucji spadł z porządku obrad wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Wadowicach, a spór przeniósł się na fora internetowe.

   

- Do bulwersującej sytuacji doszło dzisiaj na Sesji Rady Miejskiej. W połowie obrad na salę wszedł starosta Bartosz Kaliński i jak przystało na partyjnego funkcjonariusza PiS zabrał mikrofon jednej z radnych żądając dla siebie głosu „bez żadnego trybu”. Na uwagi przewodniczącego Malika, że nikt nie udzielił mu głosu, nie reagował. Radnych pouczał o demokracji, zasadach procesu, a mnie oskarżał o kłamstwa. Jego występ filmowali „asystenci”, w tym właściciel Wadowice24. Starosta zakłócający obrady Rady Miejskiej - tego jeszcze w Wadowicach nie było! Takie standardy wprowadza PiS.. - napisał na swoim fanpage’u burmistrz Wadowic dr Mateusz Klinowski.

   

- Dziś głos rozsądku w Radzie Miejskiej w Wadowicach. Burmistrz Mateusz Klinowski i przewodniczący rady Robert Malik wymyślili, że podejmą uchwałę „potępiającą starostę wadowickiego”. Przez cztery lata nie potrafili załatwić sprawy budowy komendy policji i na koniec kadencji znaleźli sobie winnego. Oczywiście absurd jakich mało. Do tego próbowali zablokować możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie mnie, jako staroście, którego chcieli w uchwale potępić. Na szczęście radni większością głosów wycofali z porządku obrad kłamliwą uchwałę Klinowskiego i Malika. Pieniactwo obu panów dziś przegrało. Czas kończyć tę farsę - napisał z kolei starosta Bartosz Kaliński.

 (Foto: Archiwum WP)

   

Pismo Starosty Wadowickiego

do Radnych Rady Miejskiej w Wadowicach

  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane