Artykuł archiwalny

Lewica o kryzysie w szpitalu

3 września 2018 23:56:15

  Rada Powiatowa SLD w Wadowicach wystosowała stanowisko w sprawie kryzysu w wadowickim szpitalu. Za obecną sytuację lewica obwinia dyrekcję szpitala oraz starotę wadowickiego.

  

Lewica o kryzysie w szpitalu

  Rada Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Wadowicach jest zaniepokojona sytuacją w wadowickim szpitalu. Do mediów rozesłała  Stanowisko Rady Powiatowej SLD w Wadowicach w sprawie kryzysu w Szpitalu Powiatowym w Wadowicach.

"Powodowani głęboką troską o zdrowie obywateli naszego Powiatu wyrażamy zaniepokojenie sytuacją w wadowickim szpitalu. Żądamy natychmiastowej reformy zarządzania Zakładem, co stanowi podstawę do naprawy sytuacji kryzysowej w jakiej znalazła się jedyna placówka szpitalna naszego powiatu.

Kryzys wadowickiego szpitala wystąpił na kilku płaszczyznach:

1. narastający konflikt pomiędzy obecną dyrekcją a pracownikami ZZOZ

2. załamanie się sytuacji finansowej zakładu

3. brak jakiegokolwiek programu naprawczego ze strony organu założycielskiego

4. odpływ kadry lekarskiej co skutkuje zamykaniem podstawowych oddziałów

5. drastyczny spadek zaufania obywateli do wadowickiej lecznicy”

- czytamy w Stanowisku Rady Powiatowej SLD.

  Działacze lewicy w powiecie wadowickim domagają się m.in. wdrożenia programu naprawczego w ZZOZ oraz odwołania dyrekcji szpitala i staroty wadowickiego.

- Od wielu lat nic nie zrobiono w kwestii utworzenia nowych jednostek udzielających świadczeń zdrowotnych przynoszących wymierne zyski Zakładowi. Mamy tu na myśli m. in. powołanie w strukturach ZOZ podstawowej opieki zdrowotnej, opieki stomatologicznej, placówek higieny szkolnej, zreformowanie zarządzania oddziałami szpitalnymi, poprawę funkcjonowania opieki specjalistycznej, likwidację kolejek oczekujących czy prowadzenie na szeroką skalę działalności profilaktycznej wśród dzieci, młodzieży szkolnej, kobiet ciężarnych i w okresie połogu - argumentują liderzy SLD w powiecie wadowickim.

Foto: Archiwum WP

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane