Chcą odklinować Wadowice

3 września 2018 23:16:09

  W ostatnich dniach do rąk mieszkańców Wadowic trafiły ulotki nawołujące do rozwiązania problemu narastających ulicznych korków w papieskim mieście. To część zorganizowanej akcji Komitetu Wyborczego Wyborców Akcja Społeczna Wadowice.

  

Chcą odklinować Wadowice

  Społecznicy z Akcji Społecznej Wadowice rozdawali ulotki stojącym w wadowickich korkach kierowcom i spacerującym po mieście osobom.

O tej ulicznej akcji tak piszą jej członkowie:

 „Rozdaliśmy już ok 1000 ulotek i spotkaliśmy się z ogromną życzliwości ze strony licznych mieszkańców Wadowic. Tak wielu z nich pomstuje na narastające uliczne korki. Wiele z tych osób, szczególnie tych najstarszych, zwraca też uwagę na trudności w dostaniu się w okolice Szpitala Powiatowego i chce przywrócenia przelotowego przystanku busów w tej okolicy”.

  W samej ulotce można przeczytać nie tylko o postulatach dotyczących komunikacji w Wadowicach, ale również o obietnicy „odklinowania” Wadowic i usprawnieniu transportu zbiorowego w naszym mieście.

   

Łatwo zauważyć, że to część trwającej kampanii wyborczej do lokalnego samorządu. Nie kryją tego działacze akcji i zachęcają do dołączenia do nich.

- Odblokowanie i szybka budowa Beskidzkiej Drogi Integracyjnej to najważniejsze zadanie nowego samorządu. To nie ruch lokalny, a tysiące pojazdów przejeżdżających tranzytem blokuje wadowicką obwodnicę. Otwarcie zbiornika Świnna Poręba dla turystów tyko spotęguje napływ pojazdów z całego kraju i tym samym zwiększy lokalne korki. Zdecydowaną większość tego ruchu w przyszłości przejmie powstała BDI. Brak tej szybkiej drogi tranzytowej skazuje mieszkańców Wadowic i nie tylko, na ogromne uciążliwości komunikacyjne. Wyprowadzając tranzyt poza miasto pozwolimy oddać obwodnicę mieszkańcom do ruchu lokalnego i znacząco zmniejszyć korki w mieście. Dlatego też brakujący odcinek wadowickiej obwodnicy powinien zostać dobudowany jak najszybciej i to w standardzie drogi krajowej. Zwiększające się z każdym rokiem korki w Wadowicach nie pozwalają już na marnowanie czasu -  skomentował akcję Zygmunt Kamiński, jeden ze społeczników Akcji Społecznej Wadowice.

O działaniach komitetu Akcja Społeczna Wadowice tak pisze Zbigniew Targosz, jeden z jej członków:

 „Akcja to grupa miejscowych społeczników i osób od dawna zainteresowanych sprawami Wadowic. To nie tylko komitet wyborczy, ale i rodzaj ruchu miejskiego. Powstała by do debaty publicznej w czasie kampanii wyborczej wprowadzać najważniejsze sprawy dotyczące jakości życia mieszkańców Wadowic. Problemy komunikacyjne to jedna z tych spraw. Jesteśmy mieszkańcami Wadowic i mamy dość korków na ulicach miasta. Chcemy zdecydowanych działań władz poprawiających komunikację w mieście i dla tego celu gotowi jesteśmy wystawić własną reprezentację w zbliżających się wyborach samorządowych. Zapraszamy wszystkich do wspierania Akcji, a zainteresowanych do kandydowania z naszych list wyborczych. Znajdź nas na Facebooku lub napisz na akcjaspolecznawadowice@op.pl”.

Źródło: ASW

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane