PiS przeciw zadłużaniu Andrychowa

6 września 2018 17:32:04

  Kandydat PiS na burmistrza Andrychowa Krzysztof Kubień oraz radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości protestują przeciw zadłużaniu gminy Andrychów przez ekipę Tomasza Żaka.

  

PiS przeciw zadłużaniu Andrychowa

  Krzysztof Kubień, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Andrychowa protestuje przeciw kolejnemu zadłużaniu gminy Andrychów przez obecne władze samorządowe. Wtóruja mu przy tym radni z PiS-u.

  

  

  We wtorek, na zwołanej naprędce  sesji Rady Miejskiej radni zajęli się wnioskiem burmistrza Tomasza Żaka dotyczącego zaciągnięcia kilkunastomilionowego kredytu, który miałby być przeznaczony na spłatę deficytu budżetu gminy. Chodzi o niebagatelną kwotę 12,5 mln zł.

Przed sesją Krzysztof Kubień zwołał birefing, podczas którego poinformował media o zaistniałej sytuacji.

- Spłata tego zobowiązania rozłożona jest na dziesięć lat, czyli na dwie przyszłe kadencji lokalnego samorządu! Mimo, że polityka finansowa ekipy Tomasza Żaka jest według mnie, całkowicie nietransparentna, to poszczechnie wiadomo, że na naszej gminie ciążą juz inne, olbrzymie zobowiązania kredytowe - powiedział Krzysztof Kubień, który zaapelował do radnych o rozsądek.

  Apel Krzysztofa Kubienia poparli radni Rady Miejskiej w Andrychowie: Lucyna Bizoń, Alicja Studniarz, Tadeusz Biłko, Wiesław Mikołajek oraz Sławomir Nowak.

    

  Już podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej wiekszość radnych zagłosowała za uchwalą umożliwiającą burmistrzowi Tomaszowi Żakowi zaciągnięcie długoterminowego kredytu w kwocie 12,5 mln zł.

  

  Za pogrążeniem gminy Andrychów w kredytowych czeluściach głosowało 10 radnych: Roman BabskiAdam KowalczykPaweł ŁysońMarek NowakWojciech Polak, Maria RadońMieczysław RakowskiTadeusz Sarlej, Danuta TrojakWładysław Żydek.

  

  Przeciw zaciąganiu przez gminę Andrychów kolejnego wielomilionowego kredytu było 8 radnych: Tadeusz Biłko, Lucyna Bizoń, Maciej KobielusDorota MagieraSławomir Nowak, Wiesław MikołajekAlicja StudniarzZbigniew Rzadek.

      

  Koniecznośc brania kilkunastomilionowego kredytu na zakończenie kadencji jest najlepszym świadectwem "gospodarności" ekipy burmistrza Tomasza Żaka.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane