Przekonywali do swoich racji

14 września 2018 08:46:03

  Siedmioro kandydatów na burmistrza Wadowic przekonywało do swoich racji podczas wyborczej debaty w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Debata, której organizatorem było Radio Kraków, przebiegała w kulturalnej atmosferze. Była merytoryczna, chociaż nie obyło się bez małych przytyków.

   

Przekonywali do swoich racji

  W wypełnionej szczelnie mieszkańcami sali konferencyjnej Wadowickiej Biblioteki Publicznej siedmioro kandydatów na burmistrza Wadowic wymieniło poglądy na aktualne problemy gminy Wadowice.

  

W wyborczej debacie swoje racje przedstawiali:

Józef Brynkus - KWW Kukiz'15

Leon Jamrożek  -  KWW Akcja Społeczna Wadowice

Bartosz Kaliński  -  KW Prawo i Sprawiedliwość

Ada Karcz-Zielińska  KWW Niezależny Samorząd   

Mateusz Klinowski - KWW Mateusz Klinowski i  wolne Wadowice

Elżbieta Maria Łaski - KWW Tu i Teraz 

Michał Janusz Skorecki -  KWW „Powiat Wadowicki".

  Pierwsza część debaty poświęcona była najważniejszym inwestycjom, które poszczególni kandydaci chcieliby zrealizować, jeśli już zasiądą w fotelu burmistrza Wadowic.

  W wypowiedziach pretendentów do burmistrzowskiego fotela przewijały się takie tematy jak: zakorkowane Wadowice, problem smogu w mieście, budowa BDI, budowa parkingów.

Poseł Józef Brynkus wskazywał m.in. na dokończenie południowej obwodnicy Wadowic, budowa kanalizacji w tych sołectwach, w które jej jeszcze nie mają, budowa chodników

Również zdaniem Leona Jamrożka problem komunikacyjny to jedno z najważniejszych problemów do rozwiązania. Ponadto wskazał na potrzebę zadbania o tereny zielone na terenie miasta oraz na potrzebę ułatwienia życia osobom starszym

Także zdaniem Bartosza Kalińskiego pilnie trzeba rozwiązać problem korków w mieście, wybudować południową obwodnicę oraz zdecydować co dalej z BDI. Ponadto zadeklarował wybudowanie parkingu podziemnego na Palcu Kościuszki w Wadowicach oraz wybudowanie Areny Wadowice.

Dla Ady Karcz-Zielińskiej kluczową inwestycją także jest budowa południowej obwodnicy. Chce też wybudować nową obwodnicę Wadowic oraz wprowadzić bezpłatną komunikację miejską na terenie całej gminy.

Za najważniejsze inwestycje Mateusz Klinowski uznał: dokończenie budowy obwodnicy, przebudowę ulicy Lwowskiej, budowa parkingów.

Elżbieta Łaski wskazała, że obwodnica południowa powinna przebiegać w znacznej odległości od stadionu sportowego i osiedla "Gorzeń", w programie ma budowę gminnej komunikacji autobusowej, podłączenie Wysokiej do wodociągu oraz budowę parkingów.

Michał Skorecki zgodził się z przedmówcami, że najważniejszą inwestycją dzisiaj jest budowa południowej obwodnicy Wadowic. Drugim problemem jest odkorkowanie Wadowic oraz kwestia budowy parkingów i stworzenie stref parkowania. Trzecim tematem do realizacji jest budowa infrastruktury dla ludzi starszych oraz dla młodych, czyli budowa żłobka.

  Kandydaci odnieśli się również do problemu smogu w mieście oraz  do polityki społecznej prowadzonej przez wadowicki smaorzą, mającej objąć seniorów w gminie Wadowice, jak również młode pokolenie, budowa żłobka, placów zabaw itp.

  Podczas debaty każdy z kandydatów też miał okazję do zadania jednego pytania jednemu z kontrkandydatów. Ostatnim etapem debaty były minutowe oświadczenia poszczególnych kandydatów.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane