Radni burmistrza Żaka w opozycji

30 października 2018 14:22:24

  Jest stabilna większość w Radzie Miejskiej w Andrychowie. Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz KWW Kobielus 2018 podpisali Porozumienie Programowe. Radni związani z Tomaszem Żakiem znaleźli się w opozycji.

  

Radni burmistrza Żaka w opozycji

  Nowo wybrani radni z KW Prawo i Sprawiedliwość oraz z KWW Kobielus 2018 podpisali Porozumienie Programowe dotyczące współpracy w Radzie Miejskiej podczas nowej, pięcioletniej kadencji.

- Celem porozumienia jest realizowanie wspólnych dla obu komitetów założeń i programów wyborczych z kampanii wyborczej w 2018 r., przy poszanowaniu głosu mieszkańców gminy. Realizacja te dokonywać się ma we współpracy radnych w Radzie Miejskiej - czytamy w oświadczeniu radnych.

W porozumieniu ustalono główne punkty programowe:

1. Przywrócenie świątecznej opieki zdrowotnej

2. Utworzenie żłobka na terenie gminy Andrychów

3. Utworzenie Dziennego Domu Pobytu dla Seniorów

4. Rozbudowa infrastruktury sanitarnej (wodociągi)

5. Udrożnienie ruchu drogowego

6. Utworzenie budżetu obywatelskiego.

   

  W skład nowej koalicji samorządowej na andrychowszczyźnie weszło 9 radnych KW PiS: Alicja Studniarz, Tadeusz Biłko, Krzysztof Kubień, Sławomir Nowak, Jakub Guzdek, Wiesław Mikołajek, Józefa Kapela, Andrzej Powroźnik, Jacek Sordyl oraz troje radnych KWW Kobielus 2018:  Dorota Magiera, Maciej Kobielus oraz Zbigniew Rzadek.

   

  Wobec takiego obrotu sprawy 9 radnych z KWW Nasza Gmina Andrychów, związanych z aktualnym burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem, znalazło się w opozycji. Oznacza to m.in., że radni od burmistrza Żaka nie zajmą miejsc przewodniczącego, czy wiceprzewodniczących Rady Miejskiej, nie pokierują też pracami w Komisjach Rady Miejskiej, no chyba, że nowa koalicja dopuści opozycyjnych radnych do współrządzenia w Radzie Miejskiej.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane