Rozstrzygnięcia w drugiej turze

5 listopada 2018 03:46:11

  Tomasz Żak w Andrychowie i Augustyn Ormnaty w Kalwarii Zebrzydowskiej obronili swoje stanowiska, natomiast w Wadowicach Mateusz Klinowski musiał uznać wyższość Bartosza Kalińskiego. Wybrano też nowych wójtów w Mucharzu i Stryszowie.

  

Rozstrzygnięcia w drugiej turze

  Druga tura głosowania przyniosła ostateczne rozstrzygnięcia w obsadzie włodarzy pięciu gmin w powiecie wadowickim. W Andrychowie dotychczasowy burmistrz Tomasz Żak z KWW „Nasza Gmina Andrychów” potwierdził swoją dominację pokonując wysoko swojego rywala. Tomasz Żak zdobył w drugiej turze 10276 głosów (63,01%), natomiast Krzysztof Kubień z KW Prawo i Sprawiedliwość uzyskał poparcie 6033 osób (36,99%).

  Swoje stanowisko obronił również burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty (Polskie Stronnictwo Ludowe). W drugiej turze wyborów zdobył 3754 głosy (52,36%), natomiast jego rywal Tadeusz Stela (Prawo i Sprawiedliwość) uzyskał dobry wynik 3416 głosów (47,64%), jednak to nie wystarczyło do przeskoczenia urzędującego burmistrza.

   Z kolei w Wadowicach po nieudanej kadencji z gabinetem burmistrza żegna się Mateusz Klinowski. Włodarzowi papieskiego miasta nie dało się to, co osiągnęli jego koledzy po fachu z sąsiednich miast. Mateusz Klinowski musiał uznać werdykt wyborców, którzy wskazali na Bartosza Kalińskiego. W drugiej turze wyborów na Bartosza Kalińskiego głosowało 8837 wyborców (54,97%), natomiast Mateusz Klinowski zdobył 7239 głosów (45,03%).

   

  Drugie tury głosowania przeprowadzono również w dwóch gminach wiejskich: Mucharzu i Stryszowie. Tam dotychczasowi wójtowie przeszli na emerytury, a o schedę po nich walczyli nowi kandydaci.

Renata Galara została wybrana nowym wójtem gminy Mucharz.

  W gminie Mucharz wyborczy wyścig na urząd wójta gminy wygrała Renata Galara z KWW Niezależny Samorząd, która zdobyła poparcie 999 wyborców (51,02%). Jej konkurent Paweł Paździora z KWW Przyjazna Gmina zdobył 959 głosów (48,98%).

  

Szymon Duman nowym wójtem gminy Stryszów

   W gminie Stryszów nowym wójtem został wybrany Szymon Duman z Prawa i Sprawiedliwości. W drugiej turze wyborów za jego kandydaturą opowiedziało się 1789 wyborców (55,98%). Jego konkurent Paweł Żmija z KWW Twój Samorząd Porozumienie dla Przyszłości zdobył 1407 głosów (44,02%).

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane