Zainaugurowano nową kadencję w Spytkowicach

20 listopada 2018 22:24:00

  W gminie Spytkowice zainaugurowano nową kadencję samorządu. W wyborach na wójta gminy rozstrzygnięcie zapadło już w pierwszej turze na korzyść urzędującego wójta Mariusza Krystiana, który uzyskał rekordowe poparcie mieszkańców 76.92% głosów. Wybory do rady wygrali również radni z komitetu związanego z wójtem gminy.

  

Zainaugurowano nową kadencję w Spytkowicach

  W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Spytkowicach 20 listopada br. odbyła się pierwsza sesja nowowybranej Rady Miejskiej. Radni po otrzymaniu zaświadczeń o wyborze oraz złożeniu ślubowań, przystąpili do pierwszych głosowań.

  W głosowaniu tajnym wybrano jednogłośnie  na przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Piórowskiego, który był jedynym kandydatem na to stanowisko. Na jego zastępców radni wybrali Stanisława Maślonę ( uzyskał 13 głosów) oraz Mariana Szewczyka (uzyskał 12 głosów). W głosowaniu tajnym na tę funkcję nie przeszedł trzeci ze zgłoszonych kandydatów, Władysław Mocniak, na którego głosowało 3 radnych.

 

 

  Przed nową radą gminą ślubowanie złożył również Mariusz Krystian, obejmując tym samym po raz trzeci urząd wójta gminy Spytkowice. Podczas wygłoszonego przemówienia wójt Mariusz Krystian podziękował za tak ogromne zaufanie, jakim obdarzyli go mieszkańcy gminy Spytkowice. Z kolei radni podarowali wójtowi gminy na trzecią kadencję szablę. Była też okazja do złożenia wójtowi życzeń.

  Po przemówieniu wójta zarządzono przerwę w obradach. Kolejna część sesji wznowiona będzie w czwartek. Wówczas radni zajmą się składami osobowym komisji stałych Rady gminy w Spytkowicach.

  Radni wybrani do Rady Miejskiej w Spytkowicach: Marian Szewczyk, Arkadiusz Godek, Arkadiusz Stańczyk, Szymon Piórkowski, Andrzej Nowotarski, Krzysztof Gierek, Marek Nowak, Mateusz Przejczowski, Jan Chlebicki, Andrzej Kozioł, Władysław Mocniak, Jerzy Piórowski, Helena Mamoń, Krzysztof Byrski, Stanisław Maślona.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane