Nowe otwarcie w Wadowicach

21 listopada 2018 20:42:44

  Piotr Hajnosz z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Wadowicach. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej ślubowanie złożył nowy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

  

Nowe otwarcie w Wadowicach

  Na środę 20 listopada br. wyznaczono inauguracyjne posiedzenie Rady Miejskiej w Wadowicach. Podczas sesji 20 nowo wybranych radnych po otrzymaniu zaświadczeń o wyborze, złożyło ślubowanie.

  Następnie po wybraniu Komisji Skrutacyjnej przystąpiono do wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej. Do tej funkcji zgłoszono dwóch kandydatów: Piotra Hajnosza oraz Tomasza Bąka.

    

  

  Podczas prezentacji kandydatów jeden z radnych próbował odstawić błazenadę, jednak zdecydowana postawa części radnych oraz części zgromadzonej na sali publiczności dała wyraz dezaprobaty takiemu zachowaniu radnego.

  W przeprowadzonym głosowaniu tajnym za kandydaturą Piotra Hajnosza opowiedziało się 11 radnych, natomiast na Tomasza Bąka głosowało 9 radnych.

Radni wybrali również wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Zgłoszono dwie kandydatury: Marię Zadorę oraz Tomasza Bąka. W głosowaniu tajnym radni postawili na Marię Zadorę, która otrzymała 11 głosów. Na Tomasza Bąka oddano 8 głosów. Jeden głos był nieważny.

  Podczas sesji ślubowanie złożył również nowy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Podczas krótkiego wystąpienia nowy burmistrz zadeklarował chęć wspólnej budowy lepszej przyszłości dla miasta i gminy Wadowice.

  

  Wybory do Rady Miejskiej w Wadowicach wygrało Prawo i Sprawiedliwość, wprowadzając 11 radnych. Komitet Wyborczy Mateusza Klinowskiego i Wolne Wadowice musiał zadowolić się 6. radnymi. Do Rady Miejskiej w Wadowicach weszło jeszcze 4 kandydatów utworzonego przez zastępczyni burmistrza Wadowic Ewę Całus KWW Obywatelska Gmina Wadowice.

  Radnymi Rady Miejskiej w Wadowicach zostali: Anna Pławny- Prawo i Sprawiedliwość, Piotr Hajnosz - Prawo i Sprawiedliwość, Stanisław Jasiński - KWW Obywatelska Gmina Wadowice, Mateusz Klinowski - KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice, Paweł Krasa -  KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice, Tomasz Korzeniowski - Prawo i Sprawiedliwość, Ludwika Tkacz - Prawo i Sprawiedliwość, Maria Zadora - Prawo i Sprawiedliwość, Maciej Mąka - KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice, Lena Czechowicz (nieobecna na sesji inauguracyjnej) - KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice, Józef Cholewka - Prawo i Sprawiedliwość, Andrzej Hałat - Prawo i Sprawiedliwość, Andrzej Strzeżoń - KWW Obywatelska Gmina Wadowice, Mariusz Jakubas - KWW Obywatelska Gmina Wadowice, Tomasz Bąk -  KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice, Maria Potoczna - Prawo i Sprawiedliwość, Ireneusz Chrapla - Prawo i Sprawiedliwość, Franciszek Lempart - Prawo i Sprawiedliwość, Elżbieta Gałuszka - Prawo i Sprawiedliwość, Dorota Balak - KWW Obywatelska Gmina Wadowice, Robert Malik -  KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane