Wielkanoc2019pl

Pierwsza sesja w Lanckoronie

22 listopada 2018 09:35:55

  Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Krakowie III z dnia 5 listopada 2018 pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy Lanckorona odbyła się w czwartek 21 listopada br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie. Sesję rozpoczęła radna-senior Krystyna Miska.

  

Pierwsza sesja w Lanckoronie

  W trakcie trwania pierwszej sesji 14 nowo wybranych radnych odebrało zaświadczenia o wyborze oraz złożyło ślubowanie, jedna radna nie była obecna na sesji inauguracyjnej. Większością głosów nowym przewodniczącym Rady Gminy został Ryszard Frączek, a wiceprzewodniczącym Tadeusz Wyka.

  Wybrany w pierwszej turze na drugą kadencję Tadeusz Łopata otrzymał zaświadczenie o wyborze na wójta gminy Lanckorona. Nowo wybrany wójt złożył również uroczyste ślubowanie, po którym odbierał gratulacje od obecnych na sali kierowników i dyrektorów gminnych jednostek budżetowych, przedstawicieli Gminnej Rady Seniorów, radnych i mieszkańców.

  W wyborach do Rady Gminy Lanckorona PiS wprowadził 6 radnych, PSL 5 radnych, #Izdebnik 2 radnych, Niezależny Samorząd 1 radnego i Dobra Gmina Lanckorona 1 radną.

  Radnymi Rady Gminy Lanckorona zostali wybrani: Józef Gąsiorowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) z Lanckorony, Jolanta Hytkowska-Fąfara (KWW Dobra Gmina Lanckorona) z Lanckorony, Krystyna Miska (Polskie Stronnictwo Ludowe) z Lanckorony, Katarzyna Łukasiewicz (Polskie Stronnictwo Ludowe) z Lanckorony, Zdzisław Szambelan (Prawo i Sprawiedliwość) z Lanckorony, Jan Chorąży (KWW Niezależny Samorząd) ze Skawinek, Bogdan Chorąży (Polskie Stronnictwo Ludowe) ze Skawinek, Tadeusz Wyka (Prawo i Sprawiedliwość) ze Skawinek, Ryszard Frączek (Prawo i Sprawiedliwość) z Jastrzębi - bez głosowania (jedyny kandydat w okręgu), Hubert Skupień (Prawo i Sprawiedliwość) z Jastrzębi, Katarzyna Zaremba (Polskie Stronnictwo Ludowe) z Izdebnika, Stanisław Kucała (Prawo i Sprawiedliwość) z Izdebnika, Piotr Wierzbiński (KWW #Izdebnik) z Izdebnika, Marcin Cora (KWW #Izdebnik) z Izdebnika, Grzegorz Leniartek (Prawo i Sprawiedliwość) z Podchybia.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane