Wielkanoc2019pl

Uroczysta inauguracja w Zakrzowie

25 listopada 2018 18:08:57

  Stryszowski samorząd swoje inauguracyjne posiedzenie Rady Gminy zorganizował w zakrzowskim Dworze Senator. Podczas sesji ślubowanie złożyli radni oraz nowy wójt gminy Stryszów Szymon Duman. Przewodniczącą Rady Gminy została Magdalena Adamczyk, a jej zastępcą Jakub Kwartnik.

  

Uroczysta inauguracja w Zakrzowie

  W Dworze Senator w Zakrzowie miała miejsce inauguracja nowej kadencji Rady gminy Stryszów. W pierwszej sesji Rady Gminy Stryszów, która odbyła się 23 listopada 2018 roku oprócz nowowybranych radnych oraz wójta elekta Szymona Dumana uczestniczyło sporo zaproszonych gości, m.in. starota wadowicki Eugeniusz Kurdas, burmistrz Wadowic Batrosz Kaliński, wójt gminy Stryszów Mariusz Krystian, przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, radny Sejmiku Małopolskiego Filip Kaczyński, duchowieństwo, komendant Komisariatu Policji w Spytkowicach podinsp. Krzysztof Szuster, radni Rady Powiatu Wadowickiego, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz sołtysi z gminy Stryszów.

  Podczas sesji radni odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego Rady Gminy. Do tej zaszczytnej funkcji kandydowało dwoje radnych: Magdalena Adamczyk oraz Paweł Żmija. W głosowaniu tajnym większość radnych opowiedziała się za kandydaturą Magdaleny Adamczyk, która zdobyła 9 głosów. Na Pawła Żmiję zagłosowało 6 radnych.

  

  

  W wyborach na wiceprzewodniczącego Rady Gminy radni wybrali Jakuba Kwartnika, który otrzymał 10 głosów. Jego kontrkandydat Bogdan Radwan otrzymał 5 głosów.

  Po ukonstytuowaniu się Rady Gminy, zaświadczenie o wyborze na wójta gminy Stryszów oraz ślubowanie złożył nowy wójt Szymon Duman.

  

  Do Rady Gminy Stryszów po czterech radnych wprowadziły komitety KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Nasza Gmina Stryszów oraz KWW Mała Ojczyzna Wspólna Sprawa, dwóch radnych weszło do rady z KWW Twój Samorząd Porozumienie dla Przyszłości, a jeden radny został wybrany z KWW Jakuba Kwartnika.

  Radni wybrani do Rady Gminy Stryszów: Magdalena Adamczyk (KWW Nasza Gmina Stryszów) z Łękawicy, Mirosław Lurka (KWW Nasza Gmina Stryszów) z Łękawicy, Krzysztof Adamczyk (KWW Nasza Gmina Stryszów) z Łękawicy, Tadeusz Szkut (KWW Mała Ojczyzna Wspólna Sprawa) z Dąbrówki, Andrzej Gębala (KWW Mała Ojczyzna Wspólna Sprawa) ze Stryszowa, Jakub Kwartnik (KWW Jakuba Kwartnika) ze Stryszowa, Stanisław Zabiegaj (KWW Twój Samorząd Porozumienie dla Przyszłości) ze Stryszowa, Paweł Żmija (KWW Twój Samorząd Porozumienie dla Przyszłości) ze Stryszowa, Wiesław Garlacz (KW Prawo i Sprawiedliwość) ze Stryszowa, Marcin Mirocha (KWW Mała Ojczyzna Wspólna Sprawa) z Zakrzowa, Ewa Bąk (KWW Nasza Gmina Stryszów) z Zakrzowa, Anna Bąk (KW Prawo i Sprawiedliwość) z Zakrzowa, Mateusz Łuczak (KW Prawo i Sprawiedliwość) z Leśnicy, Bartłomiej Matuszyk (KW Prawo i Sprawiedliwość) ze Stronia, Bogdan Radwan (KWW Mała Ojczyzna Wspólna Sprawa) ze Stronia.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane