Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim w Wadowicach

18 marca 2019 09:41:41

  Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz Radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński serdecznie zapraszają na spotkanie z Tadeuszem Płużańskim z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

  

Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim w Wadowicach

  W piątek, 22 marca w Auli Domu Rekolekcyjnego Ojców Karmelitów w Wadowicach o godz. 18:00 odbędzie się otwarte spotkanie z Tadeuszem Płużańskim - dziennikarzem, historykiem, szefem publicystyki TVP Info, autorem wielu książek o tematyce historycznej, m.in. "Obława na Wyklętych. Polowanie bezpieki na Żołnierzy Niezłomnych".

Nasze spotkania to już taka wadowicka tradycja. W tym roku gościmy prezesa Fundacji "Łączka", która wspiera działania mające na celu odnalezienie miejsc pochówku Żołnierzy Niezłomnych na warszawskich Powązkach. Przywracanie pamięci o skazanych na zapomnienie przez komunistyczny reżim to cel jaki nam przyświeca. Chcemy, aby piątkowe spotkanie było okazją do podzielenia się osobistymi relacjami z okresu walki Żołnierzy Niezłomnych o wolną Polskę. Serdecznie Państwa zapraszam - mówi przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Wadowicach, radny małopolskiego sejmiku Filip Kaczyński.

Tadeusz M. Płużański - ur. 1971 r., dziennikarz, historyk i publicysta. Syn więźnia stalinowskiego, profesora Tadeusza Płużańskiego. Do 2012 roku redagował "Biuletyn Informacyjny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej". Publikował m.in. w "Uważam Rze", "W sieci", "Do Rzeczy", "Tygodniku Solidarność", "Gazecie Polskiej". Szef działu opinie w "Super Expressie". Jest m.in. autorem wydanej w 2011 roku książki Bestie, zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich. Pod koniec 2013 roku został prezesem Fundacji "Łączka". Od lipca 2017 roku piastuje stanowisko szefa publicystyki w TVP Info. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane