Minister Jadwiga Emilewicz w Kalwarii Zebrzydowskiej

20 marca 2019 21:52:55

  Na  zaproszenie burmistrza Augustyna Ormantego w Kalwarii Zebrzydowskiej gościła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. Spotkała się z młodzieżą i przedsiębiorcami, odwiedziła firmę Conhpol oraz Pawilon Wystawowy w Cechu Rzemiosł Różnych.

  

Minister Jadwiga Emilewicz w Kalwarii Zebrzydowskiej

  Całą środę, 20 marca br. Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz spędziła w Kalwarii Zebrzydowskiej.  To dowód na to, jak bardzo Pani Minister docenia przedsiębiorców i rzemieślników. Minister Jadwiga Emilewicz ponownie odwiedziła Kalwarię Zebrzydowską na zaproszenie burmistrza miasta Augustyna Ormnatego.

  Wizytę w Kalwarii Zebrzydowskiej Minister Jadwigi  Emilweicz rozpoczęła w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej, gdzie poprowadziła Lekcję Przedsiębiorczości. Kolejnym punktem wizyty Pani Minister była firma Conhpol.

  Po południu Minister Przedsiębiorczości i Technologii  Jadwigi Emilewicz spotkała się w Starym Kinie z przedsiębiorcami z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicy.

  Podczas spotkania Minister mówiła o rozwoju przedsiębiorczości i ułatwieniach dla firm, przedstawiła również podejmowane  przez ministerstwo działania w obszarze wspierania przedsiębiorczości, a także  przybliżyła zasady uzyskania wsparcia dla małych  i średnich firm. Ponadto  Jadwiga Emilewicz omówiła program „Czyste powietrze” i walkę ze smogiem.

  Ostatnim punktem wizyty Minister Jadwigi Emilewicz w Kalwarii Zebrzydowskiej były odwiedziny Pawilonu Wystawowego Cechu Rzemiosł Różnych. Podczas spotkania z kalwaryjskim rzemiosłem przedstawiony został Pani Minister pomysł utworzenia w Kalwarii Zebrzydowskiej Izby Rzemiosła.  Pragnieniem lokalnej społeczności i rzemieślników kalwaryjskich jest stworzenie miejsca, które będzie prezentowało tradycje rzemieślnicze, gdzie będzie można zaprezentować proces powstawania mebli, zobaczyć stare narzędzia i wyroby rzemieślnicze.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane