Jan Rauch

Patryk Jaki w Wadowicach

13 kwietnia 2019 21:49:26

  W sobotę (13 kwietnia) w ośrodku „Podhalanin” w Wadowicach odbyło się spotkanie z ministrem Patrykiem Jakim – kandydatem  okręgu 10 (województwo małopolskie i świętokrzyskie) do Parlamentu Europejskiego w tegorocznych eurowyborach.

 

Patryk Jaki w Wadowicach

 Patryk Jaki swoje wystąpienie rozpoczął od krótkiego przypomnienia historii powstania Unii Europejskiej, jej podstawowych zadań i celów. Była też mowa o planach na najbliższe lata.

 Kluczową kwestią podczas spotkania była rozmowa na temat programu wyborczego i tak zwanej „PiątkiKaczyńskiego”, która m.in. zakłada wypłacanie 500 plus od pierwszego dziecka, obniżenie kosztów pracy świadczenie dla emerytów i rencistów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych i zerowy PIT dla młodych pracowników.

 Po spotkaniu był czas na zadawanie pytań. Mieszkańcy pytali ministra o ustawę 447 dotyczącą nieuzasadnionych roszczeń wobec państwa polskiego. Były także pytania o przyjmowanie uchodźców, możliwość zwiększenia armii i wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

 Na koniec wszyscy chętni mogli sobie zrobić zdjęcie z ministrem, pogratulować mu i życzyć powodzenia.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane