Maciej Koźbiał

Przewrót w samorządzie Andrychowa

30 maja 2019 19:51:56

  11 radnych odwołało Krzysztofa Kubienia z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Andrychowie. Nowym szefem rady został Roman Babski. To całkowite zaskoczenie, takich zmian nikt się nie spodziewał, oczywiście oprócz inspiratorów przewrotów i radnych, którzy tego dokonali. Mówi się, że radnych PiS zdradzili radni od Kubielusa, chociaż sam Kobielus w głosowaniu udziału nie brał.

  

Przewrót w samorządzie Andrychowa

  Czwartkowa sesja Rady Miejskiej w Andrychowie rozpoczęła się od zaskakującego wniosku radnego Tadeusza Sarleja o odwołanie z funkcji przewodniczącego Krzysztofa Kubienia oraz z funkcji wiceprzewodniczącej radnej Alicji Studniarz.

  W głosowaniu tajnym głosami 11 radnych funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Andrychowie stracił Krzysztof Kubień. Podobny los spotkał wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Alicję Studniarz, która również została odwołana przez 11 radnych.

  Stery Rady Miejskiej przejął z powrotem Roman Babski, wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej głosami 11 „za”. Jego kontrkandydat Krzysztof Kubień w głosowaniu otrzymał poparcie 9 radnych. Na funkcję wiceprzewodniczącego został wybrany Tadeusz Sarlej.

  

  Po tej rewolucyjnej zmianie ukształtowała się nowa większość 11 radnych, którzy popierają burmistrza Tomasza Żaka. Taka większość była możliwa, jak mówią w środowisku, dzięki zdradzie radnych z Klubu Radnych „Kobielus 2018”. Należy też dodać, że lider tego ugrupowania, Maciej Kobielus był nieobecny podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej i nie brał udziału w tych głosowaniach.

FOTO: Archiwum

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane