Nie obronili szkoły

23 stycznia 2020 18:01:26

  Większość w Radzie Miejskiej Andrychowa przegłosowała formalną likwidację Szkoły Podstawowej nr 3. Radni opozycyjni, podobnie jak grupa rodziców, byli przeciw. Zdaniem burmistrza samorząd tą decyzją naprawił błąd z przed kilku lat, kiedy to po likwidacji gimnazjum utworzono kolejną szkołę podstawową.

  

Nie obronili szkoły

  Pełna emocji dyskusja nad losami Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie nie odwróciła nieuchronnego biegu wydarzeń.

- Książek się nie pali, jedzenia się nie wyrzuca, szkół się nie zamyka - mówiła na sesji radna Alicja Studniarz.

  Przeciw likwidacji „Trójki” i połączeniu jej z SP nr 2 byli radni PiS, opozycyjnie nastawieni do burmistrza Andrychowa. Zdaniem radnego Krzysztofa Kubienia poprzez połączenie obu szkół odbiera się szansę tym szkołom i likwiduje się zdrową konkurencję. Negatywnie nastawiona do pomysłu połączenia szkół była też grupa rodziców oraz nauczycielska Solidarność. Jednak zdaniem burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka, decyzja o likwidacji SP 3 i połączeniu jej z SP 2, to naprawienie błędu sprzed kilku lat. Zdaniem burmistrza nikt na tym nie straci, a poprawi się organizacja. Będą też oszczędności finansowe, 125 tys. zł.

  

W głosowaniu nad tą uchwałą 11 radnych było za, a 10 radnych było przeciw.

  

  Za likwidacją Szkoły Podstawowej nr 3 w Andrychowie głosowali: Roman Babski, Adam Kowalczyk, Paweł Łysoń, Dorota Magiera, Zofia Moskwik, Stanisław Prus, Czesław Rajda, Zbigniew Rzadek, Tadeusz Sarlej, Ewa Wątroba oraz Władysław Żydek.

  Przeciw likwidacji PS 3 W Andrychowie głosowali: Tadeusz Biłko, Jakub Guzdek, Józefa Kapela, Maciej Kobielus, Krzysztof Kubień, Wiesław Mikołajek, Sławomir Nowak, Andrzej Powroźnik, Jacek Sordyl oraz Alicja Studinarz.

   

  Uchwała o likwidacji SP 3 została podjęta i będzie skierowana do Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie, który będzie się mógł odnieść do argumentów obu stron oświatowego sporu.

FOTO: nowiny.andrychow.eu

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane