Szczęśliwa trzynastka w Mucharzu

26 lutego 2020 12:04:48

  Trzynasta sesja Rady Gminy w Mucharzu okazała się szczęśliwa dla jej przewodniczącego. Mirosław Wójcik przeprasza i zostaje w fotelu szefa Rady Gminy. Za wycofaniem wniosku o jego dowołanie głosowało... trzynastu radnych.

  

Szczęśliwa trzynastka w Mucharzu

  W środę popielcową na nadzwyczajnej, trzynastej sesji zebrali się radni Rady Gminy Mucharz. Sesję zwołało siedmioro radnych, którzy złożyli wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego Rady Gminy w Mucharzu Mirosława Wójcika.

  Jednak już podczas obrad na wniosek radnego Ireneusza Targosza wykreślono z porządku obrad punkt dotyczący odwołania przewodniczącego Rady Gminy w Mucharzu, a więc jedyny powód, dla którego radni spotkali się na tej sesji. Za wykreśleniem tego punktu głosowało 13 radnych, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

  Po tym głosowaniu bezprzedmiotowy stał się punkt dotyczący powołania Komisji Skrutacyjnej, który również wycofano z porządku obrad. Tym samym posiedzenie trzynastej, nadzwyczajnej sesji Rady Gminy w Mucharzu stało się bezprzedmiotowe.

- Ten wniosek był elementem ostrzegawczym dla nas wszystkich - powiedziała na sesji wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Mucharzu Marta Czechowicz, która zaapelowała do wszystkich radnych o wzajemną współpracę.

  Przewodniczący Rady Gminy w Mucharzu, jak przystało na środę popielcową, „posypał głowę popiołem” i przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni.

- Jeżeli były takie sytuacje, że ktoś się poczuł dotknięty, urażony moim działaniem, to go przepraszam. Myślę, że ta trzynasta sesja pozostanie jakaś symboliczna. Powinna nas wszystkich skłonić do jakiejś refleksji i zastanowienia się, co mamy robić. Myślę, że dzisiaj nastąpił jakiś koniec czego ś niedobrego i zacznie się początek naprawdę dobrej pracy, współdziałania - powiedział przewodniczący Rady Gminy w Mucharzu Mirosław Wójcik.

  Z kolei radny Jan Łach zaapelował do wnioskodawców, aby nie wycofywali złożonego wniosku o odwołanie przewodniczącego Rady Gminy w Mucharzu.

  

  Warto dodać, iż za uczestnictwo w nadzwyczajnej sesji Rady Gminy radni zrezygnowali z należnych im diet za to posiedzenie.

 

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane