Gminy dostaną działki przy zaporze

7 grudnia 2016 18:05:54

  Jest nadzieja, że gminy na terenie których zlokalizowane jest Jezioro Mucharskie, otrzymają od Skarbu Państwa działki w sąsiedztwie zbiornika. Wojewoda obiecał pomóc samorządom w tej sprawie.

  

Gminy dostaną działki przy zaporze

  Dzisiejsza sesja rady Powiatu Wadowickiego w części poświęcona była tematowi oddania do użytku Zbiornika Wodnego w Świnnej Porębie. Obecny na sesji poseł Marek Polak podzielił się swoimi refleksjami na temat prowadzonej przez 30 lat inwestycji budowy Zapory Wodnej w Świnnej Porębie. Z kolei wojewoda małopolski Jerzy Pilch zapowiedział, że w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku zapora zostanie ostatecznie oddana do użytku. Na oficjalne przecięcie wstęgi ma przyjechać premier Beata Szydło.

  Obecni na sesji wójtowie Mucharza Wacław Wądolny, Stryszowa Jan Wacławski oraz Zembrzyc Łukasz Palarski wskazywali wojewodzie na pilny problem do rozwiązania. Chodzi o część gruntów okalających przyszłe Jezioro Mucharskie, na których gminy chcą prowadzić inwestycje. Zarówno wójt Mucharza Wacław Wądolny jak i wójt Stryszowa Jan Wacławski alarmowali o pilne podjęcie decyzji w sprawie przekazania gminom działek.

  Gminy mają projekty, ale nie mogą składać wniosków o środki z UE, ponieważ nie dysponują terenami wokół zbiornika. A czas ucieka, jeśli gminy nie złożą w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskim stosownych wniosków, stracą szanse na pozyskanie grubych milionów.

  Wojewoda Małopolski obiecał pomóc samorządom w tej sprawie, stosowne spotkanie na ten temat ma się odbyć w niedługim czasie w Urzędzie Wojewódzkim.

  Informacje na temat działań powiatu wadowickiego w zakresie związanym z Zaporą przedstawił starosta Bartosz Kaliński.

  Na kończenie wojewoda otrzymał życzenia świąteczne od samorządowców oraz świąteczny stroik, który wojewodzie wręczyła wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Czesława Wojewodzic.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane